Advert
Advert

DEVREK MYO ÖĞRENCİLERİ FARKINDALIK YARATIYOR

Devrek Meslek Yüksek Okulu öğrencileri görme engeline karşı farkındalık yaratmak için farklı bir projeye imza attılar.

DEVREK MYO ÖĞRENCİLERİ FARKINDALIK YARATIYOR
Bu içerik 1261 kez okundu.

    Devrek Meslek Yüksekokulu  öğrencileri, ve Öğretim Görevlisi Hüseyin Ercan öncülüğünde görme engeline  karşı toplumun ilgisini  artırmak için hayata geçirdikleri proje büyük ilgi topladı.  Devrekli Ünlü Şair Rüştü Onur'un şiirleri, görme engellilerin de okuyabilecekleri şekilde Braille alfabesiyle düzenlenerek etkinlik okulun fuaye alanında sergilenirken, Öğretim Görevlisi Hüseyin Ercan, yazılan şiirlerin daha sonra Görme Engelliler Dernekleri vasıtasıyla görme engelli vatandaşlarımıza ulaştırılacağını belirtti.

    Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ikinci sınıf öğrencileri ve Bilgisayar Programcılığı birinci sınıf öğrencilerinin düzenlediği  proje büyük ilgi toplarken, öğrenciler, kendi yazdıkları şiirleri gözleri bağlı bir şekilde sergilediler. Konu ile ilgili olarak konuşma yapan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencilerinden Fatma Sarı," Bugün dünyanın birçok bölgesinde engellilerin dışlanmakta ve ikinci sınıf insan muamelesi görmektedir. Bizlere düşen bu şekilde yaşayan insanları teşvik etmek, onlara umut olmaktır. Onların da bizden biri olduğunu hissetmek ve hissettirmek en büyük isteğimizdir" dedi.

   Projenin koordinatörlüğünü yapan Öğretim Görevlisi Hüseyin Ercan ise proje ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi,"Umarım yaptığımız bu çalışma engellilere yönelik farkındalığı artırır. Biz bu çalışmayı yaparken görme engelli vatandaşlarımıza bir şairimizin eserlerini anlamaları için yardımcı olmaya çalıştık. Bunun huzurunu yaşarken, yaptığımız projenin daha sonra yapılacak olan projelere de öncülük edebilmesini temenni ediyoruz. Unutmamalıyız ki hepimiz birer engelli adayıyız, önemli olan kalplerde engel olmasın" diye konuştu.

   Öğrencilerin hazırladıkları Şiirler Görme Engelliler Derneğine gönderilmek üzere toplandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!