Advert lt="Advert" border="0" />
Advert

PERİNÇEK: ÖZELLEŞTİRMELERİN SONUCUNU CAN VEREREK YAŞADIK

PERİNÇEK: ÖZELLEŞTİRMELERİN SONUCUNU CAN VEREREK YAŞADIK
Bu içerik 612 kez okundu.

    Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin Zonguldak İl Başkanlığı’nın Camlı Köşk’te düzenlediği “Madenler, Üreten Türkiye ve Milli Hükümet” konulu konferansa katıldı. Partisinin programlarını ve 2018 hedeflerini açıklayan Genel Başkan Perinçek, terörü bitireceklerine vurgu yaptı.

    ABD’nin ikinci bir İsrail devleti kurma çabasının boşa çıkartıldığını anlatan Perinçek, TSK’nın da terör operasyonlarıyla PKK’yı hendeklere gömdüğünü aktardı. Perinçek, “Vatan Partisi’nin programında birinci madde bir kere vatanın bütünlüğünü sağlayacağız. Terörü bitireceğiz. FETÖ terörünü, en başta PKK terörünü, Türkiye’yi bölmek isteyenlere hayat yok. Atomu parçalayabilirler, Türkiye’yi parçalayamazlar. Bakın size kanundan bahsediyorum. Atomu parçalayabilirler. Atom nasıl tanımlanıyordu? Parçalanamayan en küçük madde; en son o da parçalandı. Atomu parçalayabilirler, ama Türkiye’yi parçalayamazlar. Soruyorlardı bize, Kürt meselesini nasıl çözeceğimizi, birinci madde karşımızda Amerika’nın beslediği, donattığı, silah verdiği, eğittiği bir terör örgütü var. Onu bir kere ancak silahla bastırabilirsin. Silahla temizleyebilirsin. Kendisi silahını bırakmak istese Amerika bıraktırmıyor. Çünkü Amerika’nın planı var. İkinci bir İsrail devleti kurmak istiyor. Suriye’nin kuzeyi, Irak’ın kuzeyi, Türkiye toprakları, İran toprakları; dört ülkeyi hedef alıyor. Buna karşı bir kere Türkiye silahıyla mücadele edecek, ordusuyla, polisiyle, korucusuyla. Vatan Partisi o zaman ne dedi, açılımla olmaz silahla olur. Nitekim 24 Temmuz’dan bu yana TSK, PKK’yı hendeklere gömdü. Arkasından Fırat Kalkanı Harekatı’yla o Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan koridorunu yardı geçti. Amerika’nın sözüm ona Kürdistan, aslında ikinci İsrail planı bozguna uğratıldı. İran, Irak, Rusya, Suriye anlaştı. Barzani güya referandum yapıp orada bir Kürdistan kuracağını söylüyordu. Ona da Irak ordusuyla Türkiye anlaştı, Irak ordusu silahı çekti yürüdü. Bakın Amerika’nın piyonları, silahlarını atıp kaçtılar. Tek bir kurşun bile atamadılar. Bu olay neyin ispatıdır. Vatan Partisi’nin programı doğru... Bir silahla çözülür, iki komşularımızla birleşeceğiz” dedi.

“ÖZELLEŞTİRMELERİN SONUCUNU YAŞADIK”

    Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, özelleştirmelerin sonucunu kan vererek can vererek yaşadıklarını ifade ederek şöyle dedi: “Özelleştirmeler neden yapılıyor seni işten atmak için. 1990 yıllarında Zonguldak’a geldiğimizde bir tek Vatan Partisi özelleştirmeye karşı çıktı idi. Özelleştirme işçinin maliyetini düşürmek için yapılıyor. İşgücünün maliyetini düşürmek için yapılıyor. İşçi Türkiye’nin sırtında kambur durur. Bu programı yapanlar 1990’lı yıllarda işçi, köylüyü kambur ilan ettiler. İşçinin maliyetini azaltmak için kurumları özelleştireceğiz dediler. Özelleştirmelerin sonucunu yaşadık. Daha çok iş kazaları, grizu  atlamaları, cenazeler, cenazelerin arkasından kadınlar ağladı, çocuklar babam öldü diye bu dağların yokuşlarına koşa koşa babam öldü diye evine koştu. Özelleştirmelerin sonucunu kan vererek can vererek yaşadık. Bu dersler bu bilanço artık yeter”

 “TÜRKİYE’NİN 2018 YILINDA ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇECEĞİZ”

    Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinden hemen sonra Moskova’ya giderek görüşmeler yaptıklarını ifade eden Doğu Perinçek, Kandil’e beyaz bayrak çektireceklerini ifade etti. Perinçek, sözlerini şöyle tamamladı: “Uçağı düşürdüler, Vatan Partisi Moskova’ya koştu. Dedi ki: ‘Bunlar uçağı düşürdü, ama sen Türk milleti ile beraber olacaksın.’ Rusya yöneticileri televizyonlarda açıklamalarda bulundular. Dediler ki: ‘Vatan Partisi geldi, bizi ikna etti ve Türkiye ile dostluk yapacağız. Bu bizim ihtiyacımız. Türkiye’nin de ihtiyacı, Rusya’nın da. Koştuk bizzat İran’a, Tahran’a. Suriye’de Beşar Esad ile buluştuk. Türkiye’nin komşularıyla işbirliği siyasetini daha muhalefetteyken adım adım ördük. Ve o Beşar Esad düşmanlığı, İran düşmanlığı, Irak düşmanlığı, Rusya düşmanlığı bakın bunlar yerle bir oldu. Şimdi bu ülkeler silah arkadaşı oldu. Vatan Partisi’nin programı hayata geçiyor. Çünkü Vatan Partisi’nin programı hayattan çıkartılmıştı. Hayatın zorunluluklarından çıkartılmıştı. Onun için vatan bütünlüğünü sağlayacak. Bunu Vatan Partisi en iyi yapandır. Doğru programı koymuş, tutarlı, kararlı, vatanın bütünlüğünü sağlayacağız. Ülkemize barış, huzur getireceğiz. Bombalar patlamayacak, canlı bombalar. İşte şimdi yine ilan ediliyor. Suikast listeleri hedefler, şunlar bunlar. Vatan Partisi’nin yönetiminde Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz. Türkiye-İran işbirliği ile Kandil’e beyaz bayrak çektireceğiz. Türkiye’nin 2018 yılında üretim ekonomisine geçeceğiz. Yani Türkiye’de üreteceğimiz, ürettiğimiz hiçbir şeyi dışarıdan almayacağız. Bu dağın altında kömürümüz var, biz çıkartacağız. Ovalarımız, pamuğu biz ekeceğiz, kaldıracağız. Otlaklarımız, meralarımız, hayvanlarımızı otlatacağız. Yünümüzü, peynirimizi, sütümüzü hayvanlarımızla biz üreteceğiz.”

    Perinçek, kendisine hediye edilen madenci baretini de başına taktı. Perinçek, konuşmasının ardından toplantıya katılanların sorularını yanıtladı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN SEMERCİ HAKKINDA 2. KEZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
BAŞKAN SEMERCİ HAKKINDA 2. KEZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
“İMAR İŞLERİ MÜDÜRÜNÜZ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇTINIZ MI?”
“İMAR İŞLERİ MÜDÜRÜNÜZ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇTINIZ MI?”