Advert
Advert
Advert

ORDUMUZ AFRİN’DE

Şanlı Ordumuz operasyonu, Konya ve Diyarbakır’dan kaldırdığı uçaklarla hem havadan hem de karadan başarılı bir şekilde yürütüyor.

ORDUMUZ AFRİN’DE
Bu içerik 1754 kez okundu.
Advert

 

    Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak amacıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 'Zeytin Dalı Harekâtı' adı altında operasyonu başladı

     Afrin bölgesinde yuvalanan 8 ila 10 bin arasındaki teröristi yok etmek, ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan operasyonda, Suriye’nin toprak bütünlüğüne da saygılı olarak icra ediliyor.

     TSK’den yapılan açıklamada, “Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”denildi.

     Şanlı Ordumuz operasyonu, Konya ve Diyarbakır’dan kaldırdığı uçaklarla hem havadan hem de karadan başarılı bir şekilde yürütüyor.

     Öte yandan medya temsilcilerini ağırlayan Başbakan, 30 km içeride bir güvenli hat oluşturulacağını ifade etti.

CHP: Millet olarak arkasındayız

     CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu.

     Tezcan, TSK'nın Afrin'e yönelik düzenlediği 'Zeytin Dalı Harekatı' hakkında "Bu harekata desteğimiz tamdır. Allah milletimize, askerimize yardımcı olsun. Harekatın hedefine ulaşıp Mehmetçik'in burnu kanamadan ülkemize dönmesini arzu ediyoruz. Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygı duyulmalı" açıklamasında bulundu.

Kilis’e 4 roket düştü

    Suriye'nin Afrin kentinde terör örgütü PKK/YPG mevzilerinden atılan 4 roket mermisi, Kilis'e düştü. Mermilerin 2 ev 2 işyerine isabet ettiği saldırıda 1 kadın hafif yaralandı, iki katlı bir ev de çıkan yangında zarar gördü. Saldırının ardından roketlerin atıldığı hedefler, Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı.

     Öte yandan Kilis Valiliği tarafından alınan karar ile Öncüpınar Sınır Kapısı çevresinde ve bazı sınır mahallerinde vatandaşların korunması için özel güvenlik bölgesi oluşturuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KORONA EREĞLİ'DE CAN ALDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI
KPSS TARİHİ AÇIKLANDI