Advert
Advert
Advert

LİSTEDE ADI OLMAYAN TAŞERON İŞÇİLER DİKKAT!

Taşeron işçilerin kadro başvurularından sonra gözler şimdi de tespit komisyonları tarafından hazırlanan listede. Listede ismi olmayan işçilerin itiraz etme hakları bulunuyor.

 LİSTEDE ADI OLMAYAN TAŞERON İŞÇİLER DİKKAT!
Bu içerik 3629 kez okundu.
Advert

   Taşeron işçilerin kadroya geçiş için başvuruları geçen hafya perşembe günü sona erdi. Başvurular, her kurumun kendi içinde oluşturduğu 3'er kişilik "Tespit komisyonu" tarafından incelenecek. İnceleme sürecinin 40 günü bulması bekleniyor. İncelemenin ardından hak sahipleri ilan edilecek. Peki bu 40 günün sonunda tespit komisyonunun listesinde ismini göremeyen taşeron işçi bu süreçte ne yapacak?

TAŞERON İŞÇİ İTİRAZI

   Taşeron işçilerin tespit komisyonunun ilanında isimlerini görmemesi halinde itiraz etme hakları var. Resmi Gazete'de yayımlanan itiraz tarihleri ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında. 3 günün sonunda itirazlar incelenecek ve tam bir hafta sonra kesin listeler asılacak.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

   Listelerin ilan edilmesinin ardından sınav süreci başlayacak. Sınav işlemleri 3 ile 22 Mart arasında tamamlanacak. Sınav kuruluna itirazlar ise 23-26 Mart tarihleri arasında yapılacak. Kesin listeler ise 27-31 Mart tarihleri arasında oluşturulacak. Bu zorlu sürecin ardından ise taşeron işçilerin kadroya alınmasına yönelik işlemler tamamlanmış olacak. 2 Nisan itibariyle kadro almaya hak kazanan taşeron işçiler, topluca kadrolu işçi statüsüne geçirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
 DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU