Advert
Advert
Advert

DURAK: CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI KURULTAYIMIZDA AÇIKLAYACAĞIZ

Vatan Partisi, Olağanüstü Genel Kurultay toplantısını yarın Ankara’da yapıyor.

DURAK: CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZI KURULTAYIMIZDA AÇIKLAYACAĞIZ
Bu içerik 1415 kez okundu.

     Vatan Partisi, Olağanüstü Genel Kurultay toplantısını yarın Ankara’da yapıyor. Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kurultay toplantısında partinin cumhurbaşkanı adayı da açıklanacak.

    Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Vatan Partisi Devrek İlçe Başkanı Bahattin Durak, “Türkiye’nin vatan savaşı koşullarında cumhurbaşkanlığı seçimine gittiğini” ifade etti.

    Durak açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bugün Afrin -Zeytin Dalı Harekatı’nın yedinci günü. Şehitlerimiz var. Silahlı kuvvetlerimize, milletimize başsağlığı diliyor tüm şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Bu harekatı yapmasak ilerde çok daha ağır bedeller ödeyecektik. Kahraman askerlerimizin tertemiz alnından öpüyor, Mehmetçiğimize başarılar, zaferler diliyoruz. Bu savaşta içeride birlik olmamız kadar, komşu devletlerle de birlik çok önemlidir. Suriye Devleti ile doğrudan görüşme ve işbirliği Mehmetçiğin zaferini daha da kolaylaştıracak, daha az kayıp vermemizi sağlayacaktır. Bunun da gerçekleşeceğini umuyoruz.”

    Partisinin olağanüstü koşullarda cumhurbaşkanı adayını açıklayacağını belirten Başkan Bahattin Durak, “Türkiye vatan savaşı koşullarında ve üretim ekonomisinin kapıya dayandığı bir süreçte Cumhurbaşkanlığı seçimine gitmektedir. Seçeceğimiz Cumhurbaşkanı, bu süreci yönetecek birikim ve yetenekte olmalıdır.” Dedi.

    Durak şunları söyledi; “Türkiye köklü değişiklikler ve büyük kararlar dönemine girmiştir. Vatan Partisi’nin programı bir bir gündeme gelmektedir. Türkiye’nin mecburiyetlerini içeren bu programı kararlı ve tutarlı olarak hayata geçirebilecek olan ancak Vatan Partisi’dir. Sistem, iktidar ve muhalefetiyle çözümsüzlük içindedir. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye, Tayyip Erdoğan ile Atlantik sisteminin adayları arasında bir seçime mahkûm edilemez. Vatan Partisi vatan bütünlüğü ve huzuru sağlayacak, üretim ekonomisini, komşularımızla işbirliğini ve Avrasya birliğini gerçekleştirecek, çağdaş ve aydınlanmış toplumu kuracak tek partidir. Vatan Partisi programıyla, tecrübeli, genç ve dinamik kadrolarıyla Milli Hükümet görevine hazırdır. Vatan Partisi Türkiye’yi yönetmek amacıyla kurulmuştur. Cumhurbaşkanı seçimine hükümeti kurmak için, milletimizden yetki almak için katılacaktır. Türkiye’nin bir karar sürecine girdiği koşullarda, Vatan Partisi’nin iktidar mücadelesinde başarı kazanmasının zamanı gelmiştir. Bu durumda  27 Ocak’ta  yapacağımız Olağanüstü Kurultay’la Cumhurbaşkanı seçimindeki strateji ve siyasetlerimizi belirleyecek, Türkiye’yi yönetecek Cumhurbaşkanı adayımızı kamuoyuna açıklayacağız.”

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...