Advert
Advert
Advert

ULUPINAR, KOZLU VE AMASRA MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

ULUPINAR, KOZLU VE AMASRA MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI
Bu içerik 931 kez okundu.

   Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 1987 yılında Kozlu’ da ve 1990’ da Amasra’ da meydana gelen maden kazalarında yitirdiğimiz 13 maden şehidini andı.

   Özcan Ulupınar mesajında şunları kaydetti:

   “1987 yılında Zonguldak Kozlu’ da ani metan gazı püskürmesi sonucu 8 madencimizi ve 1990 yılında Bartın Amasra’ daki grizu patlamasında 5 işçimizi toprağa verdik. Ölüm yıldönümünde şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

    Dünyanın en zor mesleklerinden olan madencilikte, maalesef istemediğimiz vakalarla karşı karşıya kalıyoruz. Yüzlerce metre yerin altında, karaelması çıkartarak sanayileşmeye ve ekonomiye katkı sağlayan madencilerimizi zaman zaman böylesi elim kazalarda kaybediyoruz.  

   Madenci işine giderken evinden, çoluğundan çocuğundan helallik alarak ayrılır. Çünkü işe başladığı an her türlü riskle karşı karşıyadır. İktidar olarak göreve geldiğimiz andan bugüne kadar bu riskleri azaltmak ve şartları daha iyiye götürmek için çabaladık. Geçmişteki kazalardan dersler çıkararak iş güvenliği ve iş sağlığı hususlarında çalıştık ve hala bu konuda çalışmalarız devam etmektedir.

   Bunun yanında en son olarak bir süredir mücadelesini sürdürdüğümüz, Zonguldak bölgesinde hayatını kaybeden 5 binden fazla maden şehidimizin yakınlarının Soma maden yasasından yararlanmalarının sağlanacağı müjdesini de Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım 20 Ocak’ta gerçekleşen AK Parti il kongresinde Zonguldaklılara verdi. Bir kez daha tüm maden şehidi yakınlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum.

   Bu vesile ile bir daha acı ve ölüm yaşanmaması temennisiyle, Kozlu ve Amasra maden şehitlerimiz ile birlikte tüm maden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimize bir kez daha başsağlığı diliyor, Yüce Yaradan’ dan bütün madencilerimizin yar ve yardımcısı olmasını niyaz ediyor, saygılarımı sunuyorum.”       

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...