Advert
Advert
Advert

ONUR VE ANADOL’UN BÜSTLERİ IŞIKLANDIRILDI

Devrek Belediyesi Devrekli şair ve yazarlar; Rüştü Onur ile M. Güzin Anadol'un Büstlerini ışıklandırdı.

ONUR VE ANADOL’UN BÜSTLERİ IŞIKLANDIRILDI
Bu içerik 2174 kez okundu.

 

   -Yasemin ALTUN-

    Devrekli şair ve yazarlar; Rüştü Onur ile Müfide Güzin Anadol’un büstü ışıklandırıldı.

    Devrek Belediyesi tarafından yapılan Cumhuriyet Alanı’nı yenileme çalışmaları çerçevesinde, burada bulunan Devrekli şair ve yazarlar; Rüştü Onur ile Müfide Güzin Anadol’un büstleri yeni yerlerine konularak ışıklandırıldı.

    Devrek Belediyesi tarafından yapılan Cumhuriyet Alanı yenileme ve düzenleme çalışması öncesinde Cumhuriyet Alanı’nda bulunan bastoncular heykeli, dev baston ve madenci feneri anıtları yerlerine konulmadı.

    Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrekli şair ve yazarlar Rüştü Onur ve Müfide Güzin Anadol’la gurur duyduğunu belirterek, “Hemşerilerim, bu iki şair ve yazarımızı saygı ve özlemle anıyorum. Cumhuriyet Alanı düzenleme çalışmalarımız dahilinde 7-8 aylık bir süreyle büstlerimizi bu alandan kaldırdık. Şimdi çalışmalarımızı tamamladık ve büstlerimizi yerine koyduk hatta büstlerimizi ışıklandırarak onlara saygımızı bir kez daha ifade ettik. Daha önce Cumhuriyet Alanı’nda bulunan bastoncular heykeli, dev baston ve madenci feneri anıtlarını da yeni düzenlemesini yaptığımız Eski Terminal Alanına yerleştireceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!