Advert
Advert
Advert

DEVREK’E BAŞIBOŞ KÖPEKLER BASTI

Devrek'te başıboş köpekler korku saçıyor.

DEVREK’E BAŞIBOŞ KÖPEKLER BASTI
Bu içerik 6573 kez okundu.

 

   -Yeter KÖMEÇÇİ-

    Devrek merkezde başıboş gezen sokak köpekleri vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor.

    Şehir merkezinde havaların iyice ısınmaya başlamasıyla birlikte kentin en işlek caddelerinde ve mahalle aralarında gezinen köpekler, yaşlı genç demeden herkesi tedirgin ediyor.

    Köpeklerin, kırsal mahallerden getirilerek şehir merkezine yakın bir yerlerde bırakıldığını belirten vatandaşlar, “Yiyecek bulamayan köpekler şehir merkezine geliyor. Çoğu zaman sürü halinde gezen köpeklerden hem biz hem de çocuklarımız çok korkuyoruz.” dediler.

    Havaların ısınmasıyla birlikte artan başıboş köpekler özellikle okul önlerinde çöp kenarlarını mesken tutarken, okul çocuklarının sabah erken çıkıp akşam hava karardıktan sonra eve döndüklerini belirten vatandaşlar, “Şehir merkezinde başıboş dolaşan köpekler çocukların korkulu rüyası haline geldi. Zenginler çocuklarını özel araba veya servisle okula gönderdiği için sorundan habersiz olabilir, ancak okula yürüyerek giden çocuklarımız köpeklerden dolayı çok tedirgin. Belediye yetkilileri de zaman zaman şehirde dolaşırsa adeta sürü halinde başıboş dolaşan köpekleri görecektir.” diyerek sorunun çözülmesini istediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...