Advert
Advert
Advert

CHP’Lİ TURPCU, TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİLERİNİ PAYLAŞTI

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’dan Devrek’e Tüzük Ziyareti

CHP’Lİ TURPCU, TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİLERİNİ PAYLAŞTI
Bu içerik 963 kez okundu.

     

     -Yasemin ALTUN-

     CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, tüzük kurultayı öncesinde tüzük değişikliğiyle ilgili önerilerini partilileriyle paylaştı.

     Turpcu, CHP Devrek İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Turpcu’yu burada CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, parti yöneticileri karşıladı.

      Şerafettin Turpcu, tüzük değişikliği için önerilerini paylaştı ve partililerinin de görüşlerini aldı. Turpcu’nun önerileri arasında kurultay delegelerinin yarısının, illerin çıkardığı milletvekili sayısına göre belirlenmesi, 2 dönem üst üste oy oranını düşüren genel başkanın düşürülmesi, milletvekillerinin sadece bir kez kontenjan adayı olması, diğer seçimlerde aday olabilmek için önseçime girmesi, PM 81 İlden birer temsilcinin bulunması gibi öneriler yer alıyor.

      Turpcu, “Partimizin önüne hedef olarak koyduğu tüzük kurultayı hem içsel bir dinamizm yaratma hem de partinin 2019 seçimlerinden zaferle çıkabilmesinde anahtar bir rol üstlenecektir. Partinin yönetiminden örgütlenmesine kadar her alanda topyekûn bir ayağa kalkma dinamiğine ihtiyacımız var. Bu anlamda tüzük kurultayı partimiz için bir fırsat olarak görülmelidir. Tabandan yükselen seslerin ve beklentilerin layıkıyla karşılık bulması kurultayımızın da başarısının göstergesi olacaktır” dedi.

     CHP’ye bu dönemde hayati rol düştüğünü belirten Turpcu, “Önümüzdeki yerel ve genel seçimler Türkiye Cumhuriyeti açısından bir beka sorunu teşkil etmektedir. Böylesine kritik bir süreçte, ülkede olmayan demokrasi ve adaleti her şeyden önce kendi içinde gerekli dinamizmi sağlayıp gerçekleştirmiş bir parti kitlelere güven ve umut verebilir. Halkımızın Cumhuriyet Halk Partisi’nden beklentileri büyüktür. Bugün, ne kadar eleştirilirse eleştirilsin, kitlelerin sığınabildiği yegâne alan partimizdir. Tüm kesimleri kucaklayan, çağdaş, demokratik ve hukuka dayalı bir sistemi kendi içimizde inşa edebildiğimiz ölçüde ülkemizde de bunu inşa edebileceğimizin güvencesini daha samimi bir biçimde verebiliriz” ifadelerini kullandı.

    CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü de verdiği bilgiler için Turpcu’ya teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...