Advert
Advert

DEVREK TSO’DA CİVAK YENİDEN ADAY

DEVREK TSO’DA CİVAK YENİDEN ADAY
Bu içerik 4153 kez okundu.

   

    Devrek Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ertan Civak kolları sıvayıp yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Devrek TSO Başkanı Civak, Nisan ayının ilk haftası yapılaması planlanan Devrek TSO seçimlerinde birlikte çalışacağı  bazı iş adamlarıyla Yaşam Park’da sabah kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltı etkinliği öncesi kısa bir konuşma yapan  ve bundan sonra sık sık bir araya gelip istişare yaparak toplantılar yapıp  çalışmalarına yön verecek olduklarını  kaydeden Civak,    Devrek TSO Seçimin 1 Nisan Pazar günü yapılması için İlçe Seçim Kuruluna başvurularını yaptıklarını ve verilecek kararı beklediklerini ifade etti. Koltuk meraklısı etiket peşinde değil, bölgeye mal olmuş 30 yıllık bir sanayici olduğunun altını çizen Civak, Devrek ve bölgesini ekonomik yönden yatırım ve hizmetlerle belli bir noktaya taşıyıp TSO’yu da  belli bir noktaya getirip kendilerinden  sonra gelecek olan arkadaşlara da iyi bir miras bırakmak için çalışacak olduklarını vurguladı.

 “Hep beraber birlik beraberlik içinde kenetlenip seçim çalışmalarımızı sürdürürsek bu seçimi rahatlıkla alacağımıza inanıyorum” diyen Civak bir önceki seçim sonrası yaşadığı sürece de değinerek şöyle konuştu; “  “Bir önceki seçim sonrasında bazı projelerimizi yapamadık daha doğrusu yapmamıza fırsat vermediler.  Çoğu şey sürtüşmelerle geçti başkan olmama rağmen bazı şeylerden sonradan haberim oldu hasır altı yapılıp bizden habersiz bazı işler yapıldı. Bu dönem istediğimiz projeleri yapamadık.  Projelerimizi yönetime bile doğru dürüst getiremedik yönetimde sürekli bir pasif direniş içinde olunması dolayısıyla çoğu işi yapamadık.  Tüm bu olumsuzluklara rağmen yinede bazı işleri muhalefete rağmen durmayıp çalışarak başardık. Bu seçimden sonra çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Seçim sonucu güzel bir meclis oluşup buradan güzel bir yönetim oluştuktan sonra bu bölgemiz için elimizde gelen çabayı göstereceğiz.  Bunların içinde olmazsa olmaz projemizin içinde organize sanayi bölgesi (OSB) projemiz yer alıyor.  Bu projenin hayata geçmesi içinde epey bir mesafe kat ettik.  Devrek ve Gökçebey’imize bu projemizi önümüzdeki dönem mutlaka kazandıracağız.   Bölgemizin ekonomisini sanayi açısından canlandırdığımız gibi kültürel ve sosyal etkinliklerle de zenginleştirerek ilçemize ve bölgemize bir hareketlilik katarak herkesin bundan istifade etmesine çaba göstereceğiz.”  

    Devrek TSO Başkanı ve Başkan Adayı Ertan Civak, küçükbaş hayvancılık, seracılık, turizm tesisleşmesi, muayene istasyonu, Dirgine de AB destekli proje, ilçenin teşvik derecesini 3 dereceden 4 dereceye yükseltilmesinin önümüzdeki dönem için düşündükleri bazı projeler olduğunu da belirtti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!
SENİN YATACAK YERİN YOK!
SENİN YATACAK YERİN YOK!