Advert
Advert
Advert

54. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERLE BAŞLADI

54. KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERLE BAŞLADI
Bu içerik 1054 kez okundu.

 

 Devrek Halk Kütüphanesi katkılarıyla ‘Kitap Dünyayı Açan Anahtardır’ sloganıyla  54. Kütüphane etkinliklerinin açılış programı yazar Can Gürses’in katılımıyla Devrek Atatürk Kültür Merkezi’nde(AKM) başladı.

 AKM’ de gerçekleştirilen programa çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı . Örencilerle söyleşi yapan yazar Can Gürses; ‘Ben konuşmayı masal anlatmak için öğrenmişim. Doğuştan  gelen masal anlatma isteğim var. Çocukken oyunlar yazardım, yazdığım bu oyunlarda arkadaşlarıma roller verirdim. Sonrasında bu oyunu mahallemizde sergiler oynardık. Doğamda yazmak ve öykü  anlatmak var. Bu  içimden geleni öykü, roman yazarak aktarabiliyorum’ dedi. Söyleşinin ardından Gürses öğrenciler için kitaplarını imzaladı.

KÜTÜPHANE HAFTASI NEDİR?

Kütüphane Haftası; Türkiye’de 1964 yılından beri Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta kutlanır. Haftanın amacı, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmektir. Hafta süresince kütüphanenin önemi, kütüphaneciliğin sorunları kamuoyuna duyurulur. Okullarda kütüphanenin yararlarından söz edilir. Kütüphanelerde uyulması gereken kurallar öğretilir.

( haber: Sercan KAPUSUZ )

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...