Advert
Advert
Advert

DEVREK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ YAŞLILARIMIZI BU YILDA UNUTMADI

DEVREK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ YAŞLILARIMIZI BU YILDA UNUTMADI
Bu içerik 3622 kez okundu.

 

  Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında; Devrek Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Muhsin Yalçın, Hasta Ve Yaşlı Hizmetleri Alanı öğretmenleri Özlem Aker, Halime İnceleme ve Mesleki Açık Lise Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanında Eğitim gören öğrenciler Devrek Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdiler. Gerçekleştirilen ziyarette yaşlılarla sohbet edilerek öğrenciler tarafından Huzurevi sakinlerine çeşitli hediyeler verildi. Müdür Yardımcısı Muhsin Yalçın  ‘’Kültürümüzde, gelenek ve göreneklerimizde büyüklerimiz önemli bir yere sahiptir. Bizleri bu günlere getiren büyüklerimizi sadece Yaşlılar Haftası’nda hatırlamak yetmez, her gün hal hatırlarını sormamız, her türlü ihtiyaçlarını karşılamamız icap eder. Bizler Merkez olarak Hasta ve Yaşlılarımızın Yaşam Kalitesini yükseltmek için bu alanda mesleki kurslar açtık ve şu anda bu alanda akademik mesleki açık lise eğitimi veriyoruz. Yaşlılarımız ile ilgilenmek tüm toplumun vazifesidir. Bizler de bu alanda öğrencilerimizi yetiştirerek sorumluluğumuzu yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

 Hasta Ve Yaşlı Alanı öğretmeni Özlem Aker’de Bizler, millet olarak, büyüklerimizi asla bir yük olarak görmüyoruz. Her birinin saygıya değer olduğunu, tecrübelerinden, birikimlerinden istifade etmemiz gerektiğini derslerimizde öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Onların yaşam konforunu yükseltmek için öğrencilerimize nitelikli Eğitim vermeye çalışıyoruz dedi.

Devrek Huzurevi Ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Yücel Öz’de yapılan ziyaretten yaşlılarımızın memnun kaldıklarını, onların her zaman şefkat ve ilgiye ihtiyaç duyduklarını belirterek İki kurum adına teşekkür ettiğini belirtti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...