Advert
Advert
Advert

KANTARCI: ÇEKİLEN STRESLERE YORGUNLUKLARA DEĞDİ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, 4 yılı dolu dolu geçirdiklerini belirterek, “Çaycuma Belediye Meclisi bu dönemde hakikaten ilçe tarihine geçecek işler yaptı” dedi.

 KANTARCI: ÇEKİLEN STRESLERE YORGUNLUKLARA DEĞDİ
Bu içerik 1217 kez okundu.

 

   Çaycuma Belediyesinin nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyelerinin yanı sıra belediye birim amirleri de katıldı. Saygı duruşunun yapılmasının ardından Çaycuma Belediyesinin 4 yıllık çalışmalarından oluşan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.  Bir sürpriz olarak hazırlanan gösterim büyük beğeni alırken, Başkan Bülent Kantarcı gösteriyi hazırlayanlara teşekkür etti. Kantarcı, “Değerli meclis üyeleri gibi ben de ilk defa izliyorum, bana da sürpriz oldu. Her sürpriz böyle olsun. 4 yılı dolu dolu geçirdik. Çaycuma Belediye Meclisi bu dönemde hakikaten ilçe tarihine geçecek işler yaptı. Belediye Meclis Üyelerimizi tek tek tebrik ediyorum. Belediye personelimizi, bütün çalışanlarımızı, kutluyorum. Ama bir özel tebrik gerekiyor, o da bütün bu çalışmaları bu kadar güzel bir şekilde bizim karşımıza getiren arkadaşlarımıza.  Adeta profesyonel bir şirket gibi iş çıkarmışlar. Gösterilen videonun tüm çekimleri, montajları, her şeyi Çaycuma Belediyesi kendisi yapıyor. Bu kahraman arkadaşlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum” dedi.

   Dört yılı bitirerek son düzlüğe geldiklerini ifade eden Başkan Kantarcı, “Bütün Çaycuma halkına, kamuoyuna desteklerinden dolayı şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Hakikaten hepimizin emeklerine değdi. Çekilen streslere, arkadaşlarımızın yorgunluklarına değdi. Dolu dolu 4 yıl geçirdik. Ben emeği geçen en üst düzeydeki yöneticimizden en alttaki personelimize kadar hepsine minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Aramızdan bir şekilde ayrılan, emekli olan arkadaşlarımıza da teşekkürü borç biliyorum. İnanın, aday olduğumda bu kadar uyum içinde çalışacak bir belediye meclisi tahmin etmemiştim. Gerek partimizin, gerekse AK Parti’nin değerli üyelerine minnet ve şükran duyuyorum. Çoğu kararlarımız oy birliğiyle geçti. ‘Hayır’ demek istediğiniz kararlarda bile vicdanınız el vermeyip çekimser oy kullandınız. Benim sizler için takdir dışında başka bir duygum yok. Belediyemizin personeli de zoru başardı. Alışılmamış işleri yaptı. Sitemler ya da farklılıklar son derece normaldir. Burada memleketimize nasıl hizmet getireceğimizin kavgasını yapıyoruz. Bence karnemiz çok mükemmel” dedi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

15 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda komisyonlara üye seçimi de yapıldı. Yapılan seçimlerde Bahri Malakçı ve Onur Yiğit encümen üyeliğine, Behçet Uzaldı, Yasemin Yamak ve Musa Yıldırım Plan ve Bütçe Komisyon üyeliğine, Fuat Kalaycı, Ali Alibabaoğlu ve İrfan Kabuk İmar Komisyonu üyeliğine, Volkan Yeşil, Cengiz Gökçe ve Mustafa Topçu ise Türlü İşler Komisyonu üyeliğine seçildi. Toplantıda, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Çay Mahallesi’ne kurulacak Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu için yapılan yer tahsis süresinin 25 yıl olması oy birliğiyle kabul edildi. Yurtkur’un kendilerinden katı atık bedeli alınmaması ile ilgili yaptığı talep ise yasal olarak mümkün olmadığı gerekçesiyle reddedildi. Oto yıkama işyerlerinde ön ödemeli sayaçlarda 4 lira 20 kuruş olan su bedeli 5 lira 20 kuruşa, mekanik sayaçlardaysa 5 lira 35 kuruştan 7 liraya çıkarıldı. Başkan Kantarcı, konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Burada amacımız bir farkındalık yaratmak. Araç yıkama yerlerinde onların maliyetlerini ciddi şekilde etkileyecek rakam değil. Onların işleri tamamen suyla. Daha dikkatli kullanmalarını sağlamak, farkındalık yaratmak istiyoruz. Oto yıkama yerleri yurtdışında bizimki gibi değil. Otolardan her türlü zehirli, kirli atık çıkıyor. Bu atıklarını kendilerinin arıtması gerekiyor. Avrupa’da öyle. Biz de buna dikkat çekmek için böyle bir uygulamaya gittik” diye konuştu.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ’NİN YERİ BELLİ OLDU

   Toplantıda, Çaycuma Kaymakamlığının “Bilim ve Sanat Merkezi” ile ilgili olarak yaptığı tahsis talebi de görüşüldü. Başkan Kantarcı, Milli Eğitim Bakanlığının son zamanlarda Bilim ve Sanat Merkezi adı altında okullar yaptığını belirterek, “Bu okul, özel ve yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü bir okul. Böyle bir okulu Çaycuma’ya kazandırmak için çok değerli Kaymakamımız Serkan Keçeli ile ‘Buna bir yer bulunabilir mi’ diye görüşmüştük. Daha önce SEKA Sosyal Tesisleri’nde, Anadolu Ticaret Lisesi ile Fen Lisesinin yanında resmi kurum tahsisi yapmıştık. Örnek projeyi getirdiler bize. Bu projenin oraya sığabileceğini gördük. Alan da zaten resmi kurum için tahsisli. Şimdi Bilim ve Sanat Merkezi için tahsisini huzurunuza getiriyoruz. Orası bir yerleşke gibi olacak. Hep beraber yapacağız. Çaycuma’nın desteklerini bekliyoruz. Çünkü bu yatırımı alabilmek her yere nasip olmuyor. Çok faydalı bir yatırım. Standart eğitim değil özel yetenekli öğrencilerimize özel bir eğitim verilecek. Bu Çaycuma’nın ve bölgenin en önemli ihtiyacıdır diye düşünüyorum.” Yapılan oylama ile Fen Lisesi’nin yanındaki alanın Bilim ve Sanat Merkezi’ne 25 yıl süre ile tahsisine karar verilirken, mayıs ayı olağan toplantısının 2 Mayıs Çarşamba günü yapılması kararlaştırılarak toplantıya son verildi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...