Advert
Advert
Advert

41’E 40 OYLA BENLİ TEKRAR BAŞKAN

41’E  40 OYLA BENLİ TEKRAR BAŞKAN
Bu içerik 2790 kez okundu.

 

  Devrekli Muhtarlar Derneği başkanlığına Muhterem Benli seçildi.

  Devrek Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dernek başkanlığı seçiminde 81 muhtar oy kullandı.

  Dernek başkanlığı seçimine iki aday yarıştı. Adaylardan biri mevcut başkan olan Muhterem Benli olurken diğer aday Nizamlar Köyü muhtarı Turgay Karadeli oldu.

  Toplantı açılış konuşması, istiklal marşının okunması ve saygı duruşu, denetleme kurulu seçimi faaliyet raporunun okunmasıyla başladı.

  Toplantıya AKP Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak Muhtarlar Federasyonu Başkanı Şerafettin Nas, İl Genel Meclis Üyesi Vacit Durdubaş ve diğer ilçe dernek başkanları da katıldı.

  Açılış konuşmasının ardından Zonguldak Muhtarlar Federasyonu Başkanı Nas, Devrek Belediye başkanı Semerci ve AKP Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu sırasıyla konuşma yaptı.

  Adaylar oy verme işleminden önce birer konuşma yaptılar. İlk söz alan aday Karadeli oldu. Karadeli ‘4 yıldır dernek başkanısınız fakat derneğe hala üye olmayan muhtarlar var, bunun yanı sıra dernekte üye olup birbirini tanımayan muhtar arkadaşlarım var. Biz seçilirsek birlik ve beraberliği kuracağız’ dedi.

  Kardeli’ nin ardından konuşan diğer aday  Benli ‘Biz seçileli daha 3 bucuk yıl oldu. Bu süre içinde çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu etkinliklerin amacı derneğimize üye olan muhtar arkadaşlarımızla birlik beraberliği sağlamaktı. Bunu da başardık. Tekrar seçileceğimize inanıyorum.’ dedi

  Konuşma sonrası muhtarlar oy kullanmak için sırayla oy pusulalarını aldılar. Oy kullanma işlemi yaklaşık iki saat sürdü. Biten oy kullanma işleminin ardından sandık açıldı. Sandıktan 41’e  40 oyla Mustafa Benli çıktı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!