Advert
Advert
Advert

TURPCU: 23 NİSAN, GAZİ MECLİSİMİZİN GÖĞSÜNDEKİ NİŞANI, ÇOCUKLARIMIZIN GÜNÜDÜR!

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TURPCU: 23 NİSAN, GAZİ MECLİSİMİZİN GÖĞSÜNDEKİ NİŞANI, ÇOCUKLARIMIZIN GÜNÜDÜR!
Bu içerik 804 kez okundu.

 

   CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

   Milletvekili Turpcu`nun, 23 Nisan Mesajı şöyle:

   “23 Nisan 1920 tarihi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla birlikte millet egemenliğine dayanan demokrasinin temellerinin atıldığı ve Cumhuriyet meşalesinin yakıldığı gündür. Cumhuriyet, egemenliği saraydan alıp, millete verilmiştir; bugün ise egemenlik tekrar milletten alınıp, saraya verilerek bir tek adam rejimi yaratılmak istenmektedir.”

“KENDİ ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMINI COŞKUYLA KUTLAMAYAN ÜLKE OLUR MU?”

   “Bugün, ülkenin geleceği olan çocuklarımıza, ülkenin hangi şartlar altında Kurtuluş Savaşı verdiğini, bu günlere nasıl gelindiğini öğretmek açısından oldukça önemlidir. Yerli ve milli kelimelerini ağzından düşürmeyen AKP iktidarı, son 15 yılda, milli bayramları bir bir unutturmaya çabaladı. Kendi ulusal egemenlik bayramını coşkuyla kutlamayan ülke olur mu? Cumhuriyetin hafızasının silinmesi için yoğun bir çaba sarf edildi, bu çaba hala da devam ediyor.”

“ULUSUN EGEMENLİĞİNİ SEMBOLİZE EDEN GÜNÜ ÇOCUKLARA HEDİYE EDEN YÜCE GÖNÜLLÜ LİDERİN MİRASINA SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK GURURLUYUZ”

   “Bugün hem çocukların hem de ulusal egemenliğin bayramıdır. Bir ulusun egemenliğini sembolize eden günü, ulusal egemenliğin devamı için gelecek nesillere yani çocuklara hediye eden, yüce gönüllü liderin mirasına sahip olduğumuz için çok gururluyuz.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. Yıldönümü kutladığımız bugünde, halkın iradesini benimsemenin, üstünlüğünü kabul etmenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır.”

“BUGÜN EGEMENLİK MİLLETTEN ALINIP, TEKRAR SARAYA VERİLMEK İSTENMEKTEDİR. 24 HAZİRAN’DA GEREKEN CEVABI ALACAKLAR”

   “16 Nisan Referandumunda millete ait olan egemenlik yetkisini, milletin elinden alarak tekrar tek kişiye devretmek için can siper hane çalıştılar. Bütün baskılara rağmen halk `hayır` dedi, ama cebren ve hileyle milletin iradesinin nasıl gasp edildiğini gördük. Bugün ise milli iradeyi dilinden düşürmeyenler ülkeyi OHAL ile yönetmeyi marifet biliyor. Çok basit şekilde, ülkede hal olağanüstüyse birinci öncelik seçim olmaz! Hal olağansa neden OHAL’i kaldırmıyorsunuz? OHAL’i 7. Kez uzattıkları gün aynı zamanda seçim kararı alıyorlar!  24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerinde halkımızla birlikte kazanacağımız demokrasi zaferiyle gereken cevabı kendilerine vereceğiz.”

“ATATÜRK; `ÖZGÜRLÜĞÜN DE, EŞİTLİĞİN DE, ADALETİN DE DAYANAĞI ULUSAL EGEMENLİKTİR.”

   “Son olarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; `özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Ulusal egemenlik; bir ulusun namusudur, onurudur, şerefidir` sözleriyle ulusal egemenliğin önemini ve halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu vurgulamıştır, bu nedenle günün ruhuna uygun şekilde hem çocuklarımız için hem de ulusal egemenlik adına kutlanması gereken bir gün olduğu unutulmamalıdır. Günün ruhuna uygun şekilde hem çocuklarımız için hem de ulusal egemenlik adına kutlanması gereken bir gün olduğu unutulmamalıdır.

   Bu duygularla, TBMM’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına hediye ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarımızı tebrik ediyor, bağımsızlık ateşini yakan Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü ve Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...