Advert
Advert
Advert

ÇAYCUMALI ÇOCUKLARIN BİSİKLET SEVİNCİ

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyeleriyle canlı yayında söz verdiği 4 öğrenciye bisiklet armağan etti.

ÇAYCUMALI ÇOCUKLARIN BİSİKLET SEVİNCİ
Bu içerik 1124 kez okundu.

 

    Çaycuma Belediye Başkan Kantarcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu üyelerine düzenlenen bir törenle bisiklet armağan etti. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde yapılan törende, bisikletlerine kavuşan çocuklar görülmeye değer bir sevinç yaşadı.  Koro üyeleri, Başkan Kantarcı’ya sarılarak teşekkür etti. Bu sevgiye, “Bisikletleri hayırlı günlerde kullanın” diyerek karşılık veren Kantarcı, ayrıca koroda bulunan tüm öğrencilere birer katılım belgesi verdi.

CANLI YAYINDA VERDİĞİ BİSİKLET SÖZÜNÜ DE YERİNE GETİRDİ

   Başkan Kantarcı, aynı törende, geçtiğimiz 6 Nisan’da, Cumhuriyet Meydanı’nda, gazeteci Atilla Öksüz’le yaptığı canlı yayın sırasında, 4 öğrenciye verdiği bisiklet sözünü de yerine getirdi. Öğrenciler Rabia Gencer, Elif Gencer, Nur Banu Bozacı ve Zeynep Bozacı bisikletlerini teslim aldıktan sonra, diğer arkadaşlarıyla birlikte, sevinç içinde bir bisiklet turu yaptı. Toplam 40 bisikletin dağıtıldığı törende, çocuğu bisiklet sahibi olan aileler de büyük mutluluk yaşadı.

ÇAYCUMA BİSİKLETLE ANILMAYA BAŞLANDI

   Başkan Kantarcı, törende yaptığı konuşmada, “Çocuklarımıza 23 Nisan’da nasıl bir hediye verebiliriz diye düşünürken, bunu bisiklet olarak tasarladık ve bugün de kendilerine teslim ettik. Çaycuma artık bisikletle anılan bir kent haline geldi. Çaycuma bir bisiklet kenti oldu. Koroda bulunan çocuklarımıza bir taraftan küçük yaşta müzik eğitimi verirken diğer taraftan da onları bisiklet binmeye alıştırmak istiyoruz. Bisikletleri teslim aldıkları sırada duydukları sevinci tarif etmem çok zor. Ve çocuklarımızı gerek müzik gerek spor gerekse de eğitim anlamında daha iyi yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Geleceğimiz, çocuklarımız. Onları ne kadar iyi yetiştirir, ne kadar donanımlı hale getirirsek, ülkemizin geleceği de o derece aydınlık olacaktır. Umuyorum ve diliyorum ki, bundan sonra da Çaycuma’da bisiklete binenler daha da çoğalır” dedi.

EGEMENLİĞİN GERÇEKTEN HALKIN ELİNDE OLDUĞU BİR REJİM İSTİYORUM

    Başkan Kantarcı, sözlerini, “Ben istiyorum ki, bütün çocuklarımızı iyi eğitimle donatalım. Çocuklarımıza  spor yaptıralım ve çocuklarımızı güzel sanatlara alıştıralım. Gelecekte, müzisyenler, yüzücüler, sporcular ve bilim adamları yetişsin istiyorum. Bu konuda eğer bizim de denizde bir damla katkımız olursa kendimi mutlu sayarım. Bu vesileyle bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 23 Nisan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihidir, 1920’de. Türkiye’nin demokrasiden sapmadan, egemenliğin gerçekten halkın elinde olduğu bir rejimin kurulacağı günleri de hasretle beklediğimi belirtmek istiyorum” diyerek tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...