Advert
Advert
Advert

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ BİLGİ YARIŞMASINDA TER DÖKTÜ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ BİLGİ YARIŞMASINDA TER DÖKTÜ
Bu içerik 1918 kez okundu.

 

  Devrek Sebahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi spor salonunda Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu tarafından sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi.

  Yarışma öncesi yarışmayı düzenleyen Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu. Müdürü Atila Güzelhan bir konuşma yaptı. Güzelhan konuşmasında; ‘ İki gündür devam eden ve bugün son gününe geldiğimiz yarışmada siz sevgili davetlilere teşekkür ederim. Düzenlemiş olduğumuz sınıflar arası bilgi yarışmasında ter döken öğrencilerimizi de tebrik diyorum. Yarışma boyunca ellerinden geleni yaptılar. Bu  yarışmanın düzenlenmesinde , soruların hazırlanmasında, bize yarışma için spor salonunu açan Sebahat Cemil Ulupınar  Fen Lisesi yönetimine ,emeği olan herkese  da buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün final günündeyiz tüm öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum’ dedi.

  Final günü yapılan yarışmada Türkçe Öğretmeni Emine Tatoğlu başkanlığında, İngilizce branşında Kadriye Kışlalı, Matematik branşında Aydın Soycan, Fen Bilgisi branşında Tuncay Akdemir, Görsel Sanatlar branşında Tuba Eker jüri koltuğunda oturdu.

  Yarışmanın son yarışması sekizinci sınıflar arasında yapıldı. Yarışmada öğrencilere soru değeri 10 puan olan 25 soru soruldu. Sorulan 25 sorunun sonunda 180 puanla 8/A şubesi üçüncü, 190 puanla 8/ D şubesi ikinci, 230 puanla 8/B şubesi birinci oldu.

  Yarışma sonrası üçüncü olan sınıflara 50 TL, ikinci olan sınıflara sırt çantası, birinci olan sınıflara gram altın verildi. Ödül törenine geçmeden önce Gençlik Hizmetleri Ve Spor Ilçe Müdürü Cihan Durdubaş öğrencilerin göstermiş olduğu başarıdan etkilendiğini ve arada spor yapmanın gerektiğini vurguladı. Öğrencilerin sporla daha yakın olmaları için Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’na bir adet katlanabilir tenis masası ve  dört  adet futbol topu hediye etti.

  Yarışmada 5inci sınıflar, 6cı sınıflar , 7inci sınıflar, 8  inci sınıflar üçüncülerine ödülleri olan 50 TL yi ilçe milli eğitim şube müdürü  Oğuz Bölge , 5inci sınıflar, 6cı sınıflar , 7inci sınıflar, 8  inci sınıflar ikincisine ödülleri olan sırt çantasını ilçe milli eğitim şube müdürü Cemalettin yüceer, 5inci sınıflar, 6cı sınıflar , 7inci sınıflar, 8  inci sınıflar birincilerine ise ödülleri olan gram altını Gençlik Hizmetleri Ve Spor Ilçe Müdürü Cihan Durdubaş taktim etti.

  Yarışmaya Devrek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer, ve Oğuz Bölge, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetli misafirler katıldı.

-Sercan KAPUSUZ-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...