Advert
Advert
Advert

SAYIN SEMERCİ İSTİFA EDİN!

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, yaşlılığı ve ihtiyarlığı nedeniyle belediyeyi ve Devrek’i yönetemez hale geldi. Kendisine sesleniyoruz, istifa edin! Hem siz hem de halkımız kurtulsun…

SAYIN SEMERCİ İSTİFA EDİN!
Bu içerik 10816 kez okundu.

 

-İbrahim Tığ-

      Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, belediyeyi yönetemediğini ve nasıl borç batağına sürüklediğini anlatacağı yerde, Belediye Mayıs Ayı Toplantısında İbrahim Tığ’la polemiğe girmeyi tercih etti. İbrahim Tığ için “gerçekleri yansıtmayan” ifadeler kullandı, bu da onun artık iyice yaşlanıp bunadığını gösteriyor. Sayın Semerci hakkımda söylediklerinin arkasında ise, hodri meydan!... Halkımızın önünde tartışalım, konuşalım… Öyle arkadan dolanmak bizim kitabımızda yoktur.

YASAL SINIRI NEDEN AŞTINIZ?

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrek Belediyesi 2017 yılı içerisinde yapım, mal ve hizmet alımları toplamında ödeneğin yasal sınırı olan yüzde 10’luk dilimini usulsüz bir şekilde aştınız. Böylece Mal ve hizmet alımlarının 4734 sayılı kamu ihale kanunun ilgili maddelerine uygun davranmadınız. Adrese teslim alımlarla ihaleden uzak durdunuz. Bu yöntemle kim ya da kimleri kayırdınız? Yasal sınırı neden aştınız, açıklayınız?

BÜTÇE DENK DEĞİL

     Devrek Belediyesi’nin bütçesi denkleştirilemedi. Devrek Belediyesi’nin 2017 yılı bütçesi 3.854.118.12 Kuruş açık verdi. Bu açık nedeniyle de belediyenin bütçesi denkleştirilemedi. Belediye şuan denkleşemeyen bütçe ile yönetiliyor. 2017 yılı gelir ve harcama tahminleri gerçeklere uygun sonuçlar vermediği için belediye bütçesi açık verdi. Sayın Semerci belediyenin bütçesini nasıl ve ne zaman denkleştireceksiniz?

CUMHURİYET ALANI PROJELERİNİ TAMAMLAYAMADILAR

     Devrek Cumhuriyet Alanı evlere şenlik. Daha güzel yapacağım diyerek buradaki mevcut ağaçları kesen Başkan Semerci, yaz aylarında alanı yürünemez hale getirdi. Uyduruk ağaçlar da dikmeye başladı, önce saksı içinde sonra da yamalı bohça gibi fidanlar dikmeye başladı.

     Devrek Belediye Meclisince, 2016 yılı Kasım ayında kabul edilen 2017 yılı bütçe programına göre; Cumhuriyet alanı düzenlemesi 2017 yılının ilk üç ayında 700.000,00 TL’lik bütçe ile tamamlanacaktı. Aradan bir yıl geçmesine rağmen hala tamamlanamadı. Bastoncu heykeli de Başkan Semerci’nin ihtiyarlık ve yaşlılık halini anımsatıyor. Bu alan neden tamamlanamadı?, Cumhuriyet Alanı projeniz de kat otoparkı ve Eski Terminal alanı projeleriniz gibi göz boyamaya yönelik olduğu anlaşıldı.

KİMİN PARASINI KİME DAĞITTIN?

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci toplantıda kendisine gelen davetiyeleri masa üstüne serdi. Güya bu davetiyelere icap gereği belediye bütçesinden altın ve diğer hediyeler alıp düğün sahibine takdim ettim, demeye getirdi. Soruyoruz:

   -Kimin parasını kimin için harcadın?

   -Vatandaşın törenine gideceksen belediye bütçesinden değil kendi parandan hediye götüreceksin sayın Semerci. Vatandaşa şirin görünmek için devleti ve belediyeyi zarara uğrattın. Bunun hesabını vermelisin!

NADİR SARAÇ’TAN BORÇ DEVRALMIŞ

   Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, 16 yıl önce belediye başkanlığı görevinden ayrılan Nadir Saraç’ı da hedef alarak, Nadir Saraç 8 milyon lira borç bıraktı, bize diyebiliyor. Bunu söylemek için insanın utanması, sıkılması gerekir. 16 yıldır iktidar olan sizsiniz. Belediyenin şu anki borcu 60 trilyon lira. Oynamasını bilmeyen gelin misali, suçu Nadir Saraç’a atmaya yelteniyor Başkan Semerci. İktidarlarının ve kendilerinin beceriksizliğini başkalarının üzerine atmayı maharifet sayan Başkan Semerci’ye sesleniyoruz:

    -Artık iyice ihtiyarladınız, yaşlandınız, kendinizi, Devrek’i ve Belediye’deki insanları yormayın, istifa edin!... Hem Devrek kurtulsun, hem de siz!...

SONGÜL ABLAMA DA BİR ÇİFT SÖZÜM VAR

    Ey Songül abla(!), Devrek Belediyesinde bütün bunlar olurken Devrek’te CHP siyasetine kazandırdığın 4 isim de belediye bütçesine çekimser oy veriyorlar. Bu 4 yoncalı yaprak boynunun son/gül’ü olsun!...

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!