Advert
Advert
Advert

DEVREK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN 26 BİLİMSEL PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

DEVREK ANADOLU LİSESİ  ÖĞRENCİLERİNİN 26 BİLİMSEL PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Bu içerik 1495 kez okundu.

 

   Bilim ve teknoloji haftasında olduğumuz şu günlerde Devrek Anadolu Lisesi’ nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

    Fuar açılışına  Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Ayben Özkan, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yıldırım Yörük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Cemalettin Yüceer, ve Oğuz Bölge, ilçede bulunan diğer okulların müdürleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetli misafirler katıldı.

   Fuar açılışı öncesi fuarı düzenleyen Devrek Anadolu Lisesi Müdürü Siyami Akpınar yaptığı konuşmasında  şunları söyledi; ‘ Türkiye Bilimsel ve teknolojik Araştırma Kurumu’nun desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz fuarın açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bilindiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.  

   Bilinç doğrultusunda öğrencilere çalışmanın önemini ve bunu yaparken bilim ışığından ayrılmamanın gerektiğini en iyi şekilde öğretmeyi amaç edindik. Bu projeleri hazırlarken en büyük hedefimiz; gerçek hayattaki soru ve sorulara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlamayı hedefledik’ dedi.

    Akpınar’ın konuşmasının  ardından protokol ve öğrenciler hep birlikte fuarın açılışı için kırmızı kurdeleyi kestiler. Fuarda 96 öğrenci, 16 danışman öğretmen ve bir proje yürütme koordinatörü eşliğinde 26 proje sergilendi. Sergilenen 26 projenin hazırlanması tam iki ay sürdü.  Çok çeşitli projelerin olduğu fuar davetlilerden yoğun ilgi gördü. Fuarda sadece bilimsel projeler sergilenmedi fuara katılan davetliler Devrek Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir müzik grubu ile müzik ziyafeti çekti.

   Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Ayben Özkan fuar sonrası öğrencilerin gerçekten bilime hevesli olduklarını ve yapılan projelerin gayet güzel olduğunu bu tarz bilimsel fuarların daha sık yapılması gerektiğini söyledi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!