Advert
Advert

DEVREK METAL'DEN TÜBİTAK BİLİM FUARI

DEVREK METAL'DEN TÜBİTAK BİLİM FUARI
Bu içerik 1461 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(METAL)  4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’yla kapılarını açtı. Sadece bilim fuarı değildi kapılarını açan. METAL’de eğitim gören özel sınıf öğrencileri aldıkları eğitim ve becerileriyle yaptıklarını sergiledikleri bir sergi açtı.

  Bilim fuarı ve sergi açılışına Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Devrek Kaymakam Vekili Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Ayben Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri CemalattinYüceer ve Oğuz Bölge, Devrek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, AKP Devrek  İlçe Başkanı Serdar Kelebek, ilçede bulunun diğer okulların müdürleri, öğrenciler, veliler ve davetli misafirler katıldı.

  Fuar ve sergi açılış konuşmasında METAL Müdürü Recep Kıyısın protokol ve davetlilere fuar  ve sergi ile ilgili şunları söyledi; ‘Düzenlediğimiz Bilim Fuarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Yaptıkları çalışmalarla, kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturması amaçlanmıştır. Öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleri ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturulmuştur.

  1 sorumlu, 6 öğretmen 21 öğrencinin hazırlamış olduğu 21 birbirinden değerli projelerin açılışını gerçekleştireceğiz. 21 projeni hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve personelimize teşekkür ediyorum’ dedi.

  Metal Müdürü Kıyısın’ ın konuşmasının ardından okulda eğitim gören 3 öğrenci ile başlayan şuan 21 öğrencinin eğitim aldığı Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri ‘Engelliler Haftası’ olması sebebiyle bir gösteri sundular. Gösterilerinde şiir okumaları, engelliler haftasıyla ilgili konuşmalar, hazırladıkları slayt gösterimi, ‘Erik Dalı’, ‘Atatürk Çocuklarıyız’ adlı gösterilerini sergilediler.

  Özel sınıf öğrencilerinin gösterilerin ardından ‘Kadın Terziliği’ ve ‘Mobilya Süsleme Sanatları’ üzerine aldıkları eğitim sonrası açtıkları sergi gezildi. Sergi ile ilgili özel eğitim öğretmenleri Sevda Yaprak ve Rukiye Hatıl Gülay’dan bilgi alan Kaymakam Keçeli ‘yaptığınız işi takdir ediyorum özel eğitim öğretmeni olmak ve öğrencilerin bir şeyler yapabilmesini sağlamak kolay değil. Emeğiniz ve gayretlerinizin karşılığını sergi açarak almışsınız’ dedi.

  Bilim fuarının açılışı öğrenciler ile yapılan kurdele kesimiyle gerçekleştirildi. Öğrencilerin yapmış olduğu projeleri hep birlikte gezen protokol projeleri tek tek inceledi. Fuar sonunda aşçılık bölümü öğrencilerinin hazırlamış olduğu çeşitli tatlılar, börekler, açmalar ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI