Advert
Advert
Advert

EĞİTİM SEN, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

EĞİTİM SEN, ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Bu içerik 1330 kez okundu.

 

  -Yasemin Altun-

    Eğitim-Sen Devrek Temsilciliği’nin “Bir gün gelecek, çocuklar baharlar getirecekler bize. Bir gün gelecek, masmavi suları yeniden keşfedecekler ve onaracaklar durmadan gökyüzünü. Bir gün gelecek, dünya çocuklarla başka bir dünya olacak!”  diyerek 8 Mayıs Salı günü Zübeyde Hanım Aile Çay Bahçesi’nde yaptığı “Çocuklarımızla Bahar Buluşması” etkinliği,  olumsuz hava koşullarına rağmen çocukları mutlu etmeyi başardı, çocuklarımız baharla buluştu. Velileriyle birlikte gelen anasınıfı ve ilkokul düzeyinde öğrencilerimizin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte; yüzler boyandı, resimler yapıldı, şarkılar söylendi, çocuk ve velilerin yarışmaları ortamı şenlendirdi. Sihirbaz gösterisi izlendi. Palyaço, Hacivat, Karagöz ve Nasrettin Hoca ile dans eden, fotoğraf çektiren çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.  

   Etkinlikten veli ve öğrenciler yorgun ama mutlu ayrılırken İlçe Temsilcisi Satuk Kadam, veli ve çocuklara gösterdikleri ilgi ve katılımlarından dolayı, Karşıyaka 100. Yıl İlkokulu Müdürlüğü’ne, Sebahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürlüğü’ne, Deniz Kırtasiye’ye, Zübeyde Hanım Çay Bahçesi İşletmesi’ne, İpek Kuyumculuk’a ise etkinliğin gerçekleştirilmesi için yaptıkları destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti. Çocuklarımızla ve velileriyle sonraki etkinliklerde buluşma dileğiyle konuşmasını tamamladı.

   Eğitim-Sen Devrek Temsilciliği, sonraki günlerde veli ve çocuklardan gelen teşekkürlerin, toplumdan alınan olumlu tepkilerin, etkinliğin devamlılığı konusunda sendikalı öğretmenlere güç verdiğini söyledi. Eğitimciler olarak, çocuklarımızın, çocukluklarının tadına sonuna kadar varabilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri, birbirlerinden güç alıp kendilerini var edebilecekleri daha özgür, etkili ve verimli etkinliklerin düzenlenmesinin çocuklarımız için bir gereklilik olduğunu hissettiklerini belirttiler. Bu yıl ilki yapılan bu tür etkinlikleri önümüzdeki yıllarda geliştirerek devam ettireceklerini, çocuklarımızın gelişimine uygun eğitici ve eğlendirici ortamların yaratılması gerektiğini söylediler.  

        

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...