Advert
Advert
Advert

SOMA FACİASINDA HAYATINI KAYBEDEN MADENCİLER UNUTULMADI

GMİS üyesi maden işçileri facianın yıldönümünde Soma’daydı... ‘Soma maden şehitlerimizi unutmayacağız’

 SOMA FACİASINDA HAYATINI KAYBEDEN MADENCİLER UNUTULMADI
Bu içerik 813 kez okundu.

 

    Manisa'nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren 301 madenci kazanın 4’üncü yıldönümünde anıldı. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) üyesi Zonguldak maden işçileri de acıyı unutmadı ve Soma’da Maden Şehitliğini ziyaret ederek 301 maden şehidi için dualar okudu.

    GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal’ın kafile başkanlığında GMİS’e bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Armutçuk, Amasra, Merkez Servisleri Şube yöneticileri ve kalabalık bir grup maden işçisi, 13 Mayıs 2018 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde bulunan Maden Şehitliği’ni ziyaret ederek, maden şehitlerinin mezarlarına karanfil bıraktılar ve Kur’an-ı Kerim okuyarak, dualar ettiler.

    Benzer acıları 170 yıldır yaşayan ve 5 binin üzerinde maden şehidi bulunan Zonguldaklı madencilerin şehitliği ziyaret sırasında duygusal anlar yaşandı.

   GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, facianın yıldönümünde yakınlarının mezarlarını ziyaret eden ailelere başsağlığı dileğinde bulundu.

   Kabasakal, “Biz, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda çalışan ve 170 yıldır benzer acıları yaşayan Genel    Maden İşçileri Sendikası üyeleri olarak onları varolduğumuz sürece unutmayacağımıza söz veriyoruz, maden şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun, nurlar içinde yatsınlar” dedi.

   Maden Şehitliği’nde, Manisa Müftülüğü’nde görevli din adamları ile maden işçileri Kur’an-ı Kerim okudu, şehitler için dualar edildi. Ardından şehitlikte bulunan maden şehitlerinin kabirlerine karanfiller bırakıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!