Advert
Advert
Advert

ULUPINAR: HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, idrak edilecek Ramazan Ayı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

ULUPINAR: HOŞ GELDİN ŞEHR-İ RAMAZAN
Bu içerik 1288 kez okundu.

  Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, idrak edilecek Ramazan Ayı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

  Ulupınar mesajında şunları kaydetti;

  “Bu gece ilk teravih ve ilk sahurla karşılayacağımız Ramazan Ayının ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Mübarek Ramazan ayı hürmetine, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların son bulmasını diliyorum.

   Toplumsal ve insani dayanışmanın en üst düzeye çıktığı mübarek ramazanın bütün evlere, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini Cenab-ı Mevla’mdan niyaz ediyorum.

   Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayını bu gece ilk teravih ve ilk sahurla karşılayacağız. Ramazan ayı bereket, kardeşlik, paylaşma zamanıdır. Nefsimizi terbiye ettiğimiz; yuvalarımıza bolluk ve bereket getiren mübarek bir aydır.  Kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma ayıdır.

   Ülkemizde yaşanan terör olayları ve bölgemizde devam eden, hatta yenileri ortaya çıkan insani krizler sebebiyle, bu Ramazan ayına da hüzünle giriyoruz. Kudüs’te coşkulu kutlamaların yapıldığı sırada, Gazze-İsrail sınırında, tüm dünyanın gözü önünde korkunç bir katliam yaşandı, çok kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 700’ü aşkın sivilin yaralanması yüreğimizi dağladı.

    Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle ele ele vermiş milletimizin eseridir. Üzerinde yaşadığımız bu toprakları ecdadımız, kanlarıyla yoğurarak bizlere vatan haline getirmiştir. Bize düşen, kendimizden sonraki nesillere, güçlü, müreffeh, istikrarlı, huzur ve güven  içinde bir ülke bırakmaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle İslam coğrafyasında yaşanan tüm acıların ve zulümlerin son bulması, aynı zamanda ramazanda oluşan manevi atmosferin, bütün bir yıla yayılarak birlik ve beraberliğe dönüşmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
YARGILANACAKSINIZ!
YARGILANACAKSINIZ!