Advert
Advert
Advert

“BİR DEMET ANADOLU” ADLI KONSER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu tarafından düzenlenen “Bir demet Anadolu” adlı konser büyük ilgi gördü. Başkan Kantarcı, isteği üzerine “Aman ey aman of” adlı türküyü koro ile birlikte söyledi.

“BİR DEMET ANADOLU” ADLI KONSER BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Bu içerik 855 kez okundu.

 

   Çaycuma Belediyesi THM Topluğu, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Bir demet Anadolu” adlı muhteşem bir konser verdi. Konseri, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclis Üyesi Cengiz Gökçe, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt ve vatandaşlar izledi. Topluluk adına bir konuşma yapan sunucu Birhan Keser, konsere katılan herkese teşekkür ederek, “Bu konser bizim için Anneler Günü sonrası Ramazan ayı başlangıcı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağımız bir haftaya gelmesiyle üç güzelliği bir arada yaşayacağımız ve yaşatacağımız bir konser” dedi.

   Ayşen Köktürk yönetimindeki konser, topluluğun “Yağmur yağar” türküsü ve Yunus Emre’den “Ben yürürüm yane yane” ilahisiyle başladı. Ardından, koro ve solistler 21 türkü seslendirdi. Konserin sonunda Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, çiçek taktim ettiği şef Ayşen Köktürk’ten seyirciler adına “Aman ey aman of” adlı türküyü istedi. Başkan Kantarcı, isteği üzerine çalan türküyü koro üyeleriyle birlikte söyledi. Başkan Kantarcı’nın koroya katılıp türküye eşlik etmesi izleyicilerden alkış aldı. Konser, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...