Advert lt="Advert" border="0" />
Advert

GÖKÇEBEY’DE BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Gökçebey Cumhuriyet Meydanı’nda Bilim Şenliği düzenlendi.

GÖKÇEBEY’DE BİLİM ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Bu içerik 1197 kez okundu.

 

   Bilim Şenliğini  Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu düzenledi. Geçen yıl kendi okullarında Bilim Şenliğini gerçekleştiren okul, Projelerini bu yıl Gökçebey Cumhuriyet Meydanı’nda sergiledi.

   Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz’ın açılışını yaptığı 2.Bilim Şenliğinde 20 proje sergilendi.

   Katılımcılara teşekkür ederek kısa bir konuşma yapan okul müdürü Servet Büyükkol; Çocukların merakı,  keşfetme duygularını güçlendiren en önemli  dürtü olduğu bilinci içinde bu projeleri gerçekleştirdik. Çocuklarımıza, Fen Bilimlerini, Teknolojik uygulamaları, matematiği,  tarih ve coğrafyayı sevdirerek öğretmeyi, atık malzemeleri dönüştürmeyi, güzel sanatlardaki farklı bakış açılarını ortaya çıkarmayı amaçladık. Merak dürtüsü ile özgün çalışmalar üretebilmenin bilim ve sanatla mümkün olabileceğini biliyoruz. Bugün burada Sergilediğimiz 20 projenin tamamı büyük özverilerle başta öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz olmak üzere okul imkanları  ile gerçekleştirilmiştir. Bu yıl 2. Bilim Şenliğimizi daha çok öğrenciye ve ziyaretçiye ulaştırabilmek amacıyla Gökçebey merkezinde sergiledik. Bu projelerin gerçekleşmesi konusunda tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

   Bilim Şenliğine Gökçebey Kaymakamı Ahmet Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Veli Cenk ve  Özkan Yıldırım, okul, kurum yöneticileri, öğretmenler,  merkezde bulunan ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri, veliler ile halkın yoğun katılımı  oldu.

   Kaymakam Ahmet Korkmaz, Hacımusa Herkime Rıfat Hayri Sin Ortaokulu’nun  gerçekleştirdiği Bilim Şenliğini önemli ve başarılı olduğunu belirterek  emeği geçen herkese teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN SEMERCİ HAKKINDA 2. KEZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
BAŞKAN SEMERCİ HAKKINDA 2. KEZ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK
“İMAR İŞLERİ MÜDÜRÜNÜZ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇTINIZ MI?”
“İMAR İŞLERİ MÜDÜRÜNÜZ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇTINIZ MI?”