Advert
Advert
Advert

DEVREK HAMİDİYE ANADOLU LİSESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU

Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

DEVREK HAMİDİYE ANADOLU LİSESİ’NDE MEZUNİYET COŞKUSU
Bu içerik 2207 kez okundu.

 

Sercan Kapusuz –Yasemin Altun

   Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

   Devrek’te Hamidiye Anadolu Lisesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen mezuniyet töreni okulun kapalı spor salonunda yapıldı. Törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler veliler ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, törende açılış konuşmasını Devrek Hamidiye Anadolu Lisesi Müdürü Musa Eren yaptı. Eren; " 1968 yılından günümüze yani 50 yıldır öğrenci yetiştiren okulumuz 6 bin 120 mezun vermiş bugün burada ise 107 öğrencisini yeni yaşamalarına uğurlamanın coşkusunu,  heyecanını ve tatlı telaşını yaşamaktadır. 2017- 2018 eğitim öğretim yılında okulumuzda 217 erkek, 259 kız olmak üzere 476 lise ve 19 anasınıfı öğrencisi olmak üzere toplam 495 öğrencimiz eğitim öğretim hizmetini almıştır.

   21. yüzyıl içerisinde gelişmiş ülkeler arasında üretim, buluş yapma ve teknolojik gelişme alanlarındaki yarış iyice hızlanmıştır. Bu yarış ortamı bütün ülkeleri bilime, mühendisliğe ve yenilikçi teknolojilere yatırım yapmaya yönlendirmektedir.

   Amacımız gelişen ve değişen dünyada, kendini ve içinde bulunduğu durumu doğru algılayan, kendisi ve çevresiyle barışık, yaşadığı toplumun sorumlu bir üyesi olan, karar verme, sorun çözme, kişiler arası ilişki ve iletişim becerilerine sahip, kapasite ve yeteneklerini en uygun biçimde gelişen, potansiyelini kullanabilen, hayat boyu öğrenmeyi amaç edinmiş, araştıran, sorgulayan, üretken ve mutlu, kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

   Unutulmamalıdır ki yaşam boyu öğrenciliği ve sürekli yenileşmeyi kendine ilke edinmiş birey ve toplumlar geleceğe yön verirler.  Yolunuz bahtınız açık olsun.

    Dört yıl boyunca yorulmadan emek veren yarınlara hazırlanmasında önemli rolü olan velilerimize, öğretmenlerimize, memurlarımıza, yardımcı hizmetler personeline, bizlere destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına, Devrekli esnafımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

   Okul Müdürü Musa Eren’in konuşmasının ardından tüm öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Okulda dereceye giren öğrencilere başarı plaketini Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan verdi.  Daha sonra okul birincisi Seray Bozkurt tarafından bayrak devir teslim töreni, mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından Öğrenciler, müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...