Advert
Advert
Advert

DEVREK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINI UĞURLADI

Devrek Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

DEVREK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARINI UĞURLADI
Bu içerik 1748 kez okundu.

 

  

 -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Anadolu Lisesi tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

   Devrek’te, Devrek Anadolu Lisesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen mezuniyet töreni okul bahçesinde yapıldı. Törene; Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, Devrek İlçe Garnizon Komutanı Piyade Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük, Devrek İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Koparan,  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Bölge, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer, Devrek TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, Devrek Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı, ilçede bulunan diğer okulların müdürleri, ilçede bulunan kurumların müdürleri, İlçede bulunan STK’ların yöneticileri, öğrenciler, veliler ve davetli misafirler katıldı.

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, törende açılış konuşmasını Devrek Anadolu Lisesi Müdürü Siyami Akpınar yaptı. Akpınar; ‘Kuruluşumuzun 20.ci Dönem mezunlarını vermenin sevincini ve gururunu yaşarken, köklü bir okulun yeni mezunlarını yeni hayatlarına uğurlamanın, coşkusunu, heyecanını ve telaşını bir arada yaşıyoruz. Bu gün mezun olan 124 öğrenci ile 20 dönemde 2025 öğrenci mezun etmiş bulunmaktayız.

  Değerli meslektaşlarım, bir anne ve baba şefkati ile kucaklayıp, erdem ve bilgi ile donattığımız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimi uğurlarken, haziran ayı içerisinde yapılacak olan , Temel Yeterlilik ve Yükseköğretim Kurumları Seçme sınavında ve en önemlisi asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında başarılı olmalarını temenni ediyor, ömür boyu sağlık ve esenlikler diliyorum.

  Bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerime ve öğrencilerime şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ederim.’dedi.

  Akpınar’ın açılış konuşmasının ardından  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan günün önemine ilişkin konuşma yaptı. Turan; ‘ Devrek’in güzide okullarından biri olan Devrek Anadolu Lisesi 20.ci dönem öğrencilerini mezun ediyor.  Mezun olan öğrencilerimizin sevinç ve coşkularına ortak oluyorum. Hayatınız boyunca hep anacağınız ve güzel yıllarınız lise yılları olarak kalacak. Bugün buradan mezun oluyorsun fakat önünüzde kocaman bir hayat var. Hayatta ve haziran ayında yapılacak sınavda hepinize başarılar diliyorum.’dedi.

  20.ci Dönem öğrencilerin yanında 41 yıldır öğretmenlik yapan Tarih Öğretmeni Mehmet Köktürk’te emekli oldu. Yada Köktürk’ün değimiyle ‘Öğretmenlikten Mezun’ oldu. Köktürk 41 yıllık öğretmenlik hayatı boyunca yaptı işi sevdiğini ve mezun ettiği öğrencilerini gördükçe mutlu olduğunu. Dünyanın en zengin öğretmeni olduğunu çünkü insan yetiştirip biriktirdiğini dile getirdi. Köktürk’e 41 yıllık görev süresi için onur plaketini Devrek İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Koparan  takdim etti.

  Devrek Anadolu Lisesi çevre düzenleme sinde emeği ve katkısı olan Devrek Orman İşletme Müdürü Aydın Kırımlı’ ya teşekkür plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan,  ‘Devrek Okuyor’ yarışmasında  okulları adına dereceye giren öğrencilere ödüllerini  Devrek İlçe Garnizon Komutanı Piyade Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük takdim etti.

  Teşekkür ve onur plaketlerinin dağıtılmasının ardından tüm öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Okulda dereceye giren öğrencilere başarı plaketini Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu verdi.  Daha sonra okul birincisi Ceren Dedemen  tarafından bayrak devir teslim töreni, mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından Öğrenciler, müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...