Advert
Advert

DOLU DOLU GEÇEN ‘LİDER ÇOCUK KAMPI’ SONA ERDİ

3 gün önce başlayan Zonguldak Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” sona erdi.

DOLU DOLU GEÇEN ‘LİDER ÇOCUK KAMPI’ SONA ERDİ
Bu içerik 1547 kez okundu.

 

 

 

  

 -Sercan KAPUSUZ-

  3 gün önce başlayan Zonguldak Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” sona erdi.  

  Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Devrek Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Devrek TSO, Orman Kooperatifleri Birliği, Ekol Pastaneleri ve Uğur Kırtasiye   koordinasyonu ile bu yıl 5.si düzenlenen Lider Çocuk Tarım Kampı 29-31 Mayıs 2018 tarihlerinde  gerçekleştirildi.   

  Kamp programı çerçevesinde öğrenciler RM Grup’a ait Büyükbaş işletmesini, Mehmet Kara’ya ait etlik piliç yetiştirme işletmesini, kiraz bahçelerini, Bünyamin Demirci’ye ait 8 adet serayı, Devrek Belediyesi Hayvan Barınağını, Ekol Pastanelerini, Ayanoğlu Doğa ve Su Ürünleri İşletmesini, İmsar Mantar Üretimi İşletmesini ve Çanakçılar Hayvanat Bahçesini Ziyaret ettiler.

 Kampın kapanış ve ödül töreni olan programda konuşan Devrek İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüsnü Yazıcı: ‘Programınızın amacı öğrencilere yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenliği hakkında bilgi vermek. Onların bilinçli birer nesil olmalarını sağlayabilmek. Üç günlük program süresince çocuklarımızın iyi vakit geçirmelerini sağladık. Düzenlediğimiz  programı anlatan resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi de buradan tebrik ediyorum’dedi.

 Düzenlenen kamp programını anlatan resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri  programa katılan protokol tarafından takdim edildi. Ödül töreninden sonra kısa bir konuşma yapan Devrek TSO Başkan Yardımcısı Osman Servet Gündüz bu tür programların çocukların gelişimde etkili olduğuna değindi. Ayrıca  TSO olarak 20 öğrenciyi il dışında geziye göndereceklerinin müjdesini verdi.

 Program sonrası öğrenciler Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu’ yu makamında ziyaret ettiler. Soylu ziyarete gelen öğrencilerle kamp hakkında uzun uzun  konuştu. Ziyaret sonrası Soylu  programda emeği olan herkese teşekkür etti.

  Kamp programının ödül töreni ve kapanış programına Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, Devrek Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kazkondu, Devrek TSO Başkan Yardımcısı Osman Servet Gündüz, Devrek İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, Halk Eğitim Müdürü Yaşar Özlüoğlu, Devrek İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüsnü Yazıcı, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer,  Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ