Advert
Advert
Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TTK’YE BİN 500 İŞÇİ ALINACAK

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TTK’YE BİN 500 İŞÇİ ALINACAK
Bu içerik 4027 kez okundu.

 

    4 Haziran'da 2018'de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi gezilerini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'ta halka hitap etti.

Madenci anıtı önünde Zonguldaklılara seslenen Erdoğan, şu ifadelere yer verdi:

TTK'YE İŞÇİ ALINACAK

    Bu yıl sonuna kadar TTK'ye bin kişi alacağız. Önümüzdeki yıl buna 500 ilavemiz olacak. Toplamda bin 500. Mekanize sisteme geçtiğimiz için 5+7 sistemi ile inşallah olacak haberiniz olsun. Zonguldak'a verdiğimiz 660 trilyon tutarındaki teşviklerden toplam 219 bin işverenimiz ve sigortalımız yararlandı. Bugün gelirken elimiz boş gelmedik.

"EREĞLİ-DEVREK, EREĞLİ-ZONGULDAK 3 YILDA BİTECEK"

    Son 16 yılda Zonguldak'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 18 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde bin 652 adet yeni derslik inşaat ederek 50 kişilik sınıflara son verdik. Yüksek öğrenimde 6650 kapasiteli yurtları sunduk. Çaycuma'ya bin, Zonguldak'a 300 olmak üzere bin 300 kişilik yurt açıyoruz. Sağlık alanında devrim gerçekleştirdik. 9'u hastaneden oluşan 17 tane sağlık tesisi yaptık. 400 Yataklı Ereğli Devlet Hastanesi, Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 100 Yataklı Devlet Hastanesi bunlardan bazıları. 400 Yataklı Atatürk Devlet Hastanesi ile birlikte 4 sağlık tesisin inşaası sürüyor. TOKİ aracılığı ile 4 bin 715 konut projesini hayata geçirdik. 22 Kilometre bölünmüş yol yapılmıştı 2002 yılına kadar, bu yol şimdi 186 kilometreye çıktı. Buranın coğrafi yapısını da biliyorsunuz, nereden nereye geldik.

ADAPAZARI, KARASU, AKÇAKOCA, EREĞLİ, ALAPLI DEMİRYOLU AĞI

    Yatırım bedeli 6 katrilyon olan 8 yol projemizin inşaası ise devam ediyor. Bunlardan biri Mithatpaşa tünellerinin de olduğu Zonguldak, Amasra, Kurucaşile, Cide yoludur. Bu projeyi 3 yıl içinde bitireceğiz. Ereğli-Zonguldak, Ereğli-Devrek, yolunu 3 yıl içerisinde bitireceğiz. Demiryolu hattını elektrikli hale getiriyoruz. Bir diğer demiryolu hattı ise Adapazarı, Karasu, Akçakoca, Ereğli limanı, Bartın limanı demiryolu projesidir. Filyos limanı alt yapı inşatında yarıya geldik. Türkiye'nin 3'ncü büyük limanı olacak Filyos limanı projesi ile Batı Karadeniz'de kombine taşıma hizmeti verilecek bir tesise kavuşuyoruz. Proje sadece Zonguldak'ın değil tüm Karadeniz'in ana ihracat merkezi olacak.

ZONGULDAK'A MİLLET BAHÇESİ

    Ülkemizin farklı bölgelerine millet bahçeleri kazandırıyoruz. Caminin yanı başında TTK'ye ait hazineye devir edilmiş arazi var orayı millet bahçesine dönüştüreceğiz. Denizin kenarında böyle bir millet bahçesi. Alacaksınız çocuklarınızı, çocuklarla beraber yatın yuvarlanın"

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...