Advert
Advert

DEVREK METAL’DE ÇİFTE MEZUNİYET SEVİNCİ

Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl düzenlediği mezuniyet törenini bu yıl da okul bahçesinde büyük bir coşkuyla yaptı.

   DEVREK METAL’DE ÇİFTE MEZUNİYET SEVİNCİ
Bu içerik 2297 kez okundu.

 

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her yıl düzenlediği mezuniyet törenini bu yıl da okul bahçesinde büyük bir coşkuyla yaptı.

  Mezuniyet törenine; Devrek İlçe Garnizon Komutanı Piyade Personel Yüzbaşı Yıldırım Yörük,,  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Bölge, Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemalettin Yüceer, Devrek Gençlik Hizmetleri Ve Spor Ilçe Müdürü Cihan Durdubaş, İlçede bulunan diğer okulların müdürleri, İlçede bulunan kurumların müdürleri, İlçede bulunan STK’ların yöneticileri, öğrenciler, veliler ve davetli misafirler katıldı.

  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlarken, törende açılış konuşmasını Devrek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Recep Kıyısın yaptı. Kıyısın; ‘Okulumuz bugün, 32. Dönem mezunlarını verirken, 117 gencimizi daha, gerekli donanımlarını kazanmış, gerekli bilgi ve meslek etiğini almış, kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, yaşamı seven, sevgi dolu, bireyler olarak uğurluyoruz.

  Ulu önderimiz Atatürk birçok sözüyle, sanata, mesleğe ve eğitime çok önem verdiğini göstermiştir. Bir sözünde ‘Sanat ve Meslek okullarına rağbet artmıştır. Bunu sevinçle söylerken, her türlü teşvikin arttırılması gerekli olduğunu da ekleme isterim’ diyerek,bugünkü hedef ve sloganların anlatmak istediğini, ta o zamanlarda vurguladığını görüyoruz.

  Önderimizin bu sözünde, Cumhuriyetin ilk yıllarında Sanata ve Meslek okullarına rağbetin arttığı ve bu durumun sevinç yarattığı görülmektedir. Ancak günümüzde meslek liseleri gelişmesinden sevinç duyan ve sınavla öğrenci alan okul statüsünden, sınavlardan arta kalanları alır okullar durumuna düşmüştür. Sadece 6 sene önce, yıllık 200-220 civarında öğrenci kaydı yaptığımız okulumuza geçen yıl ki kayıt sayımız 67’dir. Unutulmamalıdır ki herkesin bilim adamı herkesin doktor, herkesin mühendis olduğu bir yaşam şekli mümkün değildir. Örneği de yoktur. Her toplum modelinde, hizmet üreten, kalifiye, küçük-büyük her türlü sorunumuzu çözen meslek adamına, insan gücüne ihtiyat vardır.

  Bugün mezun olan tüm öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Bu törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerime, bu çocukların  yetiştirilmesinde büyük payı olan siz velilerimize teşekkür ediyorum.’dedi.

  Kıyısın’ın açılış konuşmasının ardından, Okul Aile Birliği üyelerine, Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi’nde görev alan öğretmen ve öğrencilere, okulun Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Program türünde dereceye giren öğrencilerine protokol tarafından plaketleri takdim edildi.

  Teşekkür ve onur plaketlerinin dağıtılmasının ardından okulun  Özel Eğitim sınıfından mezun olan 3 öğrenci ve mezun olan diğer öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Daha sonra okulun Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı birincileri Taner Çakır ve Buse Bostancı tarafından bayrak devir teslim töreni, mezuniyet kütüğüne ismini çakması gerçekleştirildi. Devir teslim ve isim çakılmasından sonra öğrenciler, müzik eşliğinde keplerini fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ