Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ

DEVREK’TE ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİ
Bu içerik 2658 kez okundu.

 

   2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte yaz tatili bugün başladı. Ülke genelinde milyonlarca öğrenci dün karnelerini aldı. Kimi öğrenciler sevindi, kimileride üzüldü.

   Devrek’te 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 451 okul öncesi, 2 bin 58 ilkokul, 2 bin 239 ortaokul ve 2 bin 151 lise öğrencisi olmak üzere toplam 6 bin 899 öğrenci karne almanın sevincini yaşadı.

   2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Devrek Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi.

   Bugün son kez ders başı yaptıktan sonra öğrencilere karneleri verildi. Karnelerini öğretmenlerinden alan öğrencileri aileleri de yalnız bırakmadı.

   Törende konuşma yapan Okul Müdürü Atila Güzelhan; Sevgil öğrencilerimiz, bir yıl boyunca çalıştınız, yoruldunuz. Kendinize değer kattınız. Şimdi güzel bir tatili hak ettiniz. Bizler sizleri; milli ve manevi değerlerini bilenen ve sahiplenen, vatan, millet ve bayrak aşkı ile dolu, kendisine, ailesine ve vatanına faydalı birey olabilmeniz için gerekli bilgi ve becerileri kazanmış bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. Tatilde kitap okumayı bırakmayınız. Nereye giderseniz, ne yaparsanız yapınızda yanınızda kitabınız olsun. Sizlere sağlıklı ve mutlu olacağınız güzel bir tatil diliyor, gözelerinizden öpüyorum” dedi

TURNUVALARDA BAŞARILI OLAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

   Karne sevinci yasayan okul öğrencilerin içinde ikinci bir mutluluk yaşayan öğrencilerde vardı. Onlar okulları adına  ilde ve ilçede düzenlenen çeşitli turnuvalara katılarak derece alan öğrencilerdi.

   Ödül alan öğrencilerin katıldıkları turnuvalar ve yarışmalar ise şu şekilde:

   5. sınıflar arasında 1.dönem ve 2. dönem de yapılan futbol turnuvasına katılan 120 öğrenciden dereceye girenlere, 6. sınıflar arasında 1.dönem ve 2. dönem de yapılan futbol turnuvasına katılan 160 öğrenciden dereceye girenlere, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Kros kızlar ve erkekler olmak üzere 45 öğrencinin katıldığı ve dereceye girenlere, sınıflar arası dart yarışması 5. ve 6. sınıftan toplamda 42 öğrencinin katılıp dereceye girenlerine ve okullar arası badminton müsabakasında okul adına ilde yarışarak il ikincisi olan 4 kişilik badminton takımına yarışma ve turnuvalarda aldıkları ödülleri karneleri ile birlikte takdim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...