Advert
Advert

TARIM DIŞI KALAN ARAZİLER ÜRETİME KATILACAK

TARIM DIŞI KALAN ARAZİLER ÜRETİME KATILACAK
Bu içerik 1363 kez okundu.

 

  Zonguldak, Bartın ve Karabük bölgesindeki ceviz popülasyonunun aşılama yoluyla ve kültür çeşitleriyle kurulacak bahçelerle ıslah edilmesi amacıyla kırsal yerleşimlerde yaşayan ceviz aşı ustalarını eğitme ve Tarım Müdürlükleri personeline hizmet içi eğitim vermek amacıyla 25-29 Haziran 2018 tarihleri arasında Prof. Dr. Turan Karadeniz’in katılımlarıyla Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde eğitim düzenlenecek.

  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında TR81/18/TD0033 sözleşme numaralı ‘Cevizde Çeşit Islahı Yoluyla Meyve Veriminin Artırılması Projesi’ uygulamalı bölümleri Beycuma Çukurören Köyünde ve Gökçebey Fidanlık Müdürlüğünde Gerçekleştirilecek.

  Eğitimler sırasında hedef kitleye toprak analizi, fidan seçimi, çeşit seçimi, tozlaşma biyolojisi, kapama bahçe tesisi, yer seçimi, dikim yöntemleri, toprak işleme, sulama,gübreleme, budama, hasat ve depolama, aşılama yöntemleri, aşılama başarısını etkileyen faktörler alanında uzman akademisyenler Prof. Dr. Seyir Mehmet Şen ve Prof. Dr. Turan Karadeniz tarafından sahada anlatılacak.

  Batı Karadeniz Kalkınma ajansı tarafından finanse edilen proje İL/İlçe Tarım Müdürlükleri, Ziraat Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile gerçekleşecek. Proje ile bölgemizde göç nedeniyle tarım dışı kalan alanların meyve bahçesi tesisi yoluyla yeniden üretime kazandırılması hedefleniyor

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ