Advert
Advert

BÜKRÜ: ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 LİRA OLACAK

CHP DEVREK İLÇE ÖRGÜTÜ TÜM HIZIYLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

BÜKRÜ: ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 LİRA OLACAK
Bu içerik 3036 kez okundu.

   

    -Yasemin ALTUN-

    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Örgütü, köy ve kırsal kesim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri nedeniyle köylerde çalışmalarını sürdüren CHP’liler çalmadık kapı bırakmıyor. CHP’nin köy ve kırsal alan çalışmalarına CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Uzundal, Kadın Kolları Başkanı Emine Kara, partili yöneticiler ve partililer katılıyor.

TÜRKİYE’NİN UMUDU VAR: CHP

     24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçim nedeniyle çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi Devrek İlçe Başkanlığı, seçim çalışmalarında Devrek’in 85 köyünden 57’sinde seçim çalışmalarını tamamladı. Vatandaşlara CHP’nin parti programını anlatan CHP’li yöneticiler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm vatandaşları kucakladığını, Cumhuriyet sevdalısı vatandaşların 24 Haziran tarihinde AKP hükümetine “Dur!” diyeceğini sözlerine ekledi.

      24 Haziran seçimlerinin Cumhuriyet tarihi açısından son derece önemli olduğunu belirten Başkan Yaşar Bükrü, bu seçimlerin ülke açısından büyük bir önem taşıdığını belirterek, “Biz bu ülkeyi kuran iradenin temsilcileri olarak vatandaşlarımızın duyarlılığına güveniyoruz. Türkiye’nin bir umudu var,

Türkiye’nin artık her kesimi kucaklayan bir Cumhurbaşkanı adayı var.”dedi.

    HUZUR VE REFAH VAADEDİYORUZ

    Bükrü şöyle konuştu; “Türkiye’nin Muharrem İnce’si var. Vatandaşlarımız 16 yıldır iktidarda bulunan kişilere gereken cevabı sandıkta vereceklerdir. Çünkü artık herkes görüyor. İktidarın maskesi düşmüştür. Çiftçi kan ağlamaktadır, fabrikalar bir bir değil toplu bir şekilde satılmaktadır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti iflasın eşiğine getirilmiştir. Vatandaşımız bunu görüyor, analiz ediyor. Biz gittiğimiz her yerde şunu söylüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi neyi vaad ediyor biliyor musunuz? Cumhuriyet Halk Partisi sadece ve sadece huzur vaad ediyor. Refah vadediyor, gelir dağılımında eşitlik vadediyor. Birileri zenginleşirken, köylü fakirleşmeyecek diyor. Bunları anlatıyoruz vatandaşlarımıza, vatandaşlarımızda sağ olsunlar bizleri ilgiyle dinliyorlar. Bakın çok seçim gördük, ancak ilk defa köylüsünden gencine, çiftçisinden yaşlısına bütün vatandaşlarımızı bu kadar umutlu ve heyecanlı görüyoruz. İnşallah bu umut ve heyecan sandığa da yansıyacaktır.”dedi.

     ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 LİRA OLACAK

     Köylerde ve kahvehanelerde partisinin seçim politikalarını yurttaşlarla paylaşan Bükrü, Türkiye’nin beş temel sorunu olduğunu vurgulayarak, “Dış politika, eğitim, ekonomi, toplumsal barış ve ekonomi Türkiye’nin en temel 5 sorunu. Biz bu 5 temel sorunu çözeceğiz. Asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız ve asgari ücretten vergi almayacağız. En düşük emekli maaşını bin 500 lira yapacağız. 1 milyon 645 bin emeklimize nefes aldıracağız. Bayramlarda iki maaş ikramiye vereceğiz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ