Advert
Advert

DEVREK’İN YENİ SPOR KULÜBÜ

Devrek’te yeni bir spor kulübü kuruldu. Devrek Eğitim Spor Kulübü ismi ile faaliyet gösterecek olan kulübün kurucu başkanlığını Turgay Kırgil yapıyor.

DEVREK’İN YENİ SPOR KULÜBÜ
Bu içerik 2183 kez okundu.

 

  

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’te yeni bir spor kulübü kuruldu. Devrek Eğitim Spor Kulübü ismi ile faaliyet gösterecek olan kulübün kurucu başkanlığını Turgay Kırgil yapıyor. Kurulan yeni kulüp 06-14 yaş arası olan gençler için sportif faaliyetler gerçekleştirecek.  Gerçekleştirilecek kulüp faaliyetleri kapsamında yaz okulunda futbol, voleybol, basketbol, cimnastik ve yüzme branşlarında çalışmalar yapılacak. Kurulan yeni kulübün amacı spor dallarında alt yapıya önem vermek, gençlerin spora olan ilgisi arttırmak ve onları spora teşvik etmek. Devrek Eğitim Spor Kulübü yaz faaliyetlerine katılmak isteyenler öğrenciler için kayıtlar başladı. Kulüp faaliyetlerini 11 Haziran- 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

  Kulüp açılışını geçtiğimiz günlerde vermiş olduğu iftar programı ile kutladı. İftar programı öncesi bir konuşma yapan Devrek Eğitim  Spor Kulübü Başkanı Turgay Kırgil: ‘Devrek’te çocuklarımızın  düzenli sportif ve fiziksel aktivitelere katılımlarını sağlamak sporu sevdirmek amacıyla Beden Eğitimi öğretmenlerimizle birlikte bu yola koyulduk. Kulüp olarak birinci amacımız, futbol, voleybol, basketbol, cimnastik ve yüzme branşlarında yıl boyu devam edecek olan spor altyapısını oluşturmak ve ilçemizi temsil etmektir’ dedi.

  Kırgil’in konuşmasının ardından Beden Eğitimi öğretmeni Mahmut Topçular: ‘Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak yıllardır eksikliğini hissettiğimiz spor kulübümüzü ilçemize kazandırmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yaz tatili süresince çocuklarımızın motorik becerilerini geliştirmeyi, sosyalleşmelerini sağlamayı ve aynı zamanda eğitim-öğretim sürecine katkıda bulunmayı hedefliyoruz’ şeklinde bir konuşma yaparak kulübün açılmış olmasından duydukları mutluğu ve kulübün faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi vermiş oldu. İftar sonrası kulüp yöneticileri ve öğretmenler çay eşliğinde kulüp faaliyetleri hakkında uzun uzun sohbet ettiler.

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ