Advert
Advert

TTK MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK, 3 İŞÇİ GÖÇÜK ALTINDA KALDI

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon müessese müdürlüğüne bağlı maden ocağında dün saat 20.00 sıralarında göçük meydana geldi

TTK MADEN OCAĞINDA GÖÇÜK, 3 İŞÇİ GÖÇÜK ALTINDA KALDI
Bu içerik 1435 kez okundu.

 

   Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)  Karadon müessese müdürlüğüne bağlı maden ocağında dün saat 20.00 sıralarında göçük meydana geldi. TTK maden ocağında yaşanan göçükte kalan işçilerin isimleri şu şekilde; Mevlüt Karagöl, Recep Yurtseven, Ferdi Oral.

  Mesai arkadaşları ve TTK tahlisiye ekipleri göçükte mahsur kalan 3 maden işçisinden Ferdi Oral’ı yarım saatlik çalışmanın ardından bulunduğu yerden hafif şekilde yaralı olarak kurtarıldı. Göçükte kalan diğer iki işçinin isimleri şu şekilde; Mevlüt Karagöl, Recep Yurtseven.

  Yaralı işçi Ferdi Oral, olay yerinde bekletilen ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

  Göçükte mahsur kalan 2 işçiye ulaşıldı. 8 saat süren ve titizlikle devam eden tahkimat çalışmasının ardından Mevlüt Karagöl ve Recep Yurtseven yeraltından çıkartıldı. Göçükte kalan iki işçinin çıkartılmasıyla, madencilerin yakınları ve mesai arkadaşları büyük sevinç yaşadı. Mevlüt Karagöl ve Recep Yurtseven ocak girişinde bekleyen 112 sağlık ekipleriyle hastaneye kaldırıldı.

  İlk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, işçilerin hayattı olduğu müjdesini vermişti. Vali Ahmet Çınar'ın ilk açıklaması şu şekilde:

 "2 işçimize ulaşıldı. Durumları gayet iyi. TTK Genel Müdürü işinin başında takip ediyor. Birazdan işçileri çıkaracaklar. TTK'nın bu kazalarla ilgili kurtarma ekbi var. En iyi en tecrübeli ve en profosyonel ekibi. Herkes işnin başında. Bütün kurumlar burada. Allah beterinden saklasın."

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ