Advert
Advert
Advert

GRİZU 263 "BİR BAŞARI HİKÂYESİ"

Grizu 263 takımı, “Grizu 263 "Bir Başarı Hikâyesi” isimli söyleşi ile dünya ikinciliğine giden yoldaki başarı hikâyelerini öğrencilerle paylaştılar.

GRİZU 263
Bu içerik 759 kez okundu.

 

   8-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)sponsorluğunda Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’ninTeksas eyaletinde düzenlenen CanSatCompetition Model Uydu Yarışmasında “dünya ikinciliği” elde ederek Ülkemize ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)’ne büyük gurur yaşatan Grizu-263 Uzay takımı, “Grizu 263 "Bir Başarı Hikâyesi” isimli söyleşi ile dünya ikinciliğine giden yoldaki başarı hikâyelerini öğrencilerle paylaştılar.

  BEÜ Tahir Karauğuz Koferans Salonunda düzenlenen söyleşiye, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, BEÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Üniversitemiz Genel Sekreteri Ertuğrul Karalar, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Yardımcısı Muharrem Kiraz, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) Atölyeler Bakım Direktörü Aydın Duman, TAT Metal İş Geliştirme ve Yönetim Sistemleri Koordinatörü, akademik ve idari personel ile öğrenci ve  Grizu-263 Uzay takımı üyelerinin aileleri katıldı.

  Grizu 263 Uzay takımını ve elde ettikleri başarıyı tebrik konuşmaları ile başlayan söyleşide ilk olarak kürsüye Mühendislik Fakültesi Dekanı Şenol Hakan Kutoğlu çıktı.

  Kutoğlu,  model uydu üretimiyle ilgili çalışmaların 2016 yılında başladığını, BEU Grizu-263 Uzay takımının Model Uydu üretimi safhasında büyük çabalar sarfettiklerini belirttiği konuşmasında; Uzay takımının elde ettiği bu başarıda bugüne kadar desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen önceki Rektör ve şuanki ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya ve desteklerinden ötürü Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a teşekkürlerini iletti.

  Kutoğlu’ndan sonra konuşan Rektör Prof. Dr. Çufalı, Grizu 263 Uzay Takımının elde ettiği başarının hem ülkemiz, hem de Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi için çok önemli bir başarı olduğunun altını çizerken, başarılarından ötürü Grizu-263 Uzay Takımı öğrencilerine ve sorumlu hocalarına teşekkürlerini iletti.

  Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ise konuşmalarında; Bilime ve eğitime olan desteğin diğer bütün desteklerden çok daha anlamlı olduğunu, bu konuda ilgi ve desteklerinin artarak devam edeceğini, Grizu-263 Uzay Takımının başarısının çok önemli bir başarı olduğunu belirtirken, Ülkemize ve Üniversiteye kazandırdıkları bu dünya ikinciliği ödülünden dolayı Grizu-263 Uzay Takımını ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini kutladı.

  Sine vizyon gösterisiyle ve soru cevap şeklinde ilerleyen söyleşide; Grizu 263 Uzay takımı da takımın kurulduğu günden bu yana geçen 2 yıllık süre zarfında neler yaşadıklarını, model uydu üretimine ilişkin tecrübeleri, çalışmalar ve ABD’deki yarışmaya ilişkin süreç ve detayları dinleyicilerle paylaştılar. Söyleşinin devamında NASA/JPL’de çalışan bilim insanı Dr. Umut Yıldız, Grizu 263 Uzay takımının elde ettiği büyük başarıyı, ABD’den gönderdiği tebrik videosu ile dinleyicilerle paylaşıldı. Öğrencilerden sonra kürsüye çıkan  Grizu-263 Uzay ,takımı danışmanı Prof. Dr. Bülent Ekmekçi de yaptığı konuşmada;  öğrencilerini tebrik ederken, desteklerinden ötürü Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkürlerini iletti.

  Grizu 263 “Bir Başarı Hikayesi söyleşisi”  Grizu-263  Uzay takımına olan desteklerinden ötürü Rektör Prof. Dr.Mustafa Çufalı’nın Vali Ahmet Çınar’a teşekkür  plaketi takdiminin ardındanGrizu-263 Uzay takımı sponsorlarına teşekkür plaketlerinin verilmesi ve Vali Ahmet Çınar ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalıtarafından Grizu 263 Uzay takımı öğrencilerine ve akademik danışmanlarına  çeşitli ödül ve teşekkür belgelerinin verilmesive toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...