Advert
Advert
Advert

MÜFTÜ ÇAKIR TAYİN OLDU YENİ MÜFTÜ İZMİRLİ

Devrek Müftüsü Mahmut Çakır tayin oldu.

MÜFTÜ ÇAKIR TAYİN OLDU YENİ MÜFTÜ İZMİRLİ
Bu içerik 3632 kez okundu.

 

    -Yasemin ALTUN-

     Devrek Müftüsü Mahmut Çakır tayin oldu.

     Devrek’te 5 yıldır görev yapan müftü Mahmut Çakır’ın tayini İstanbul Kadıköy Müftüsü olarak çıktı.

     Müftünün temmuz ayı ortalarında Devrek’ten ayrılacağı belirtildi. Müftü Çakır, bayram namazlarını tarif ederken, “Üç salla 1 bağla sonra da yolla” söylemiyle tanınıyordu.

     Devrek müftülüğüne de, Ankara ile Pursaklar Müftüsü Hasan İzmirli’nin atandığı bildirildi.

HASAN İZMİRLİ KİMDİR?

     Hasan İzmirli 1969 yılında Düzce’nin Kabalak Köyü’nde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okudu. Yine kendi Köyü’ndeki Kur’an Kursu’nda iki yıl Kur’an-ı Kerim eğitimini aldı. İmam Hatip Lisesi’ni 1989 yılında Düzce’de tamamladı.  1993 yılında da Kahire El-Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Kelam Bölümünden mezun oldu. Bir süre Düzce İmam Hatip Lisesi’nde Felsefe grubu derslerini okuttu. Askerlik görevini 1995 yılında kısa dönem olarak yaptı. Askerlik dönüşü Düzce ve Kdz. Ereğli’de Üniversiteye hazırlık dershanelerinde Felsefe hocalığı yaptı. Memuriyete 1998 yılında, Düzce İli Cumayeri İlçesi Sırtpınar Köyü’nde İmam-Hatip olarak başladı. Bu sırada aynı ilçenin ilköğretim okulunda çeşitli dersler okuttu.

     Van Çaldıran Müftülüğü, Düzce Vaizliği, Gerede Müftülüğü ve Pursaklar Müftülüğü görevlerinde bulunan Hasan İzmirli evli ve 2 çocuk babası.

     İzmirli, gösterdiği üstün başarıdan dolayı Başkanlık tarafından “Başkanlık Takdirnamesi” ile de ödüllendirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe Aktepe     0000-00-00 Pursaklar müftülüğünde sayısız hizmete imzasını atan tam donanımlı 4 6 çocuk bölümü kurslar açan eğitime verdiği önem ,sahih bilgiye dayalı gercek islami yayma yaşatma gayretiyle mesai kavramı bilmeksizin çalışan hocamız sayesinde Pursaklar ilçe müftülüğüne nizam intizam ve disiplin gelmiştir.Hafizlik komisyonuna verdiği önem neticesinde yetişen hafızların sayısı iki katına çıkmıştır.Turkiyede ilk defa Kurs Aile Birliklerini kurdurup bağış konularında şeffaflık sağlamış yüklerimizi hafifletmisti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...