Advert
Advert
Advert

10. ZONGULDAK OFTALMOLOJİ KURSU BEÜ TIP FAKÜLTESİNDE YAPILDI

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 22-23 Haziran 2018 tarihinde Oftalmoloji Kursu düzenlenmiştir.

10. ZONGULDAK OFTALMOLOJİ KURSU BEÜ TIP FAKÜLTESİNDE YAPILDI
Bu içerik 1065 kez okundu.

   

     Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş  Zonguldak Oftalmoloji Kursu hakkında yaptığı açıklamada, Göz hastalıkları alanında klasik bilginin en son gelişmelerle harmanlandığını, Türkiye’de göz hastalıkları alanında her yıl düzenlenen ve klasik hale gelen bir kurs olduğunu ve bu yıl 10.su düzenlenen Zonguldak Oftalmoloji Kursunun Göz hastalıkları alanında bir Zonguldak markası olarak bilindiğini belirtti. Ayrıca, Zonguldak Oftalmoloji Kursunun, her yıl, konusunun önde gelen öğretim üyeleri, göz hastalıkları uzmanları, araştırma görevlileri ve öğrencilerden oluşan katılımcıları bilgilendirdiğini de sözlerine ekledi.

    Bu yıl Zonguldak Oftalmoloji Kursu’nda, Kornea topografisi ve keratokonus kursu Prof. Dr. Dilek D. Altınörs, Glokomda kursu OCT  Prof. Dr. Ahmet Akman,  Toksik ve kompresif optik nöropati kursu Prof. Dr. Feyza Önder, Pakikoroid spektrumu kursu  Doç. Dr. Serra Arf, Miyopik makülopati  kursu Prof. Dr. Nur Kır, Göz kapağı arkası yaklaşımla ptozis, botoks ve yüz dolguları kursu Prof. Dr. Suat Hayri Uğurbaş, İnfantil ezotropya kursu Doç. Dr. Sılay C. Uğurbaş, İleri foropter muayene yöntemleri kursu Dr. Alp Alaluf, Sarı noktada mikronütrisyon kursu ise Dr. Zafer Cebeci tarafından verildi.

    Prof. Dr. Murat Karaçorlu ve Dr. Işıl S. Muslubaş, Dr. Mümin Hocaoğlu, Dr. M. Giray Ersöz’den oluşan İstanbul Retina Enstitüsü ekibinin sarı nokta hastalığında kısa treX protokolü ve birbirinden ilginç olguları programa renk kattı.

    Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 10. Zonguldak Oftalmoloji Kursunu  tamamlamanın kıvancını hep birlikte yaşıyor,  destekleri için  Rektörlüğümüze ve Tıp Fakültesi Dekanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...