Advert
Advert

SOYLU: KÖYLÜNÜN SORUNLARINI İLK AĞIZDAN DİNLEMEK İSTEDİK

Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, İlçeye bağlı Sofular köyünde Şehit aileleri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

   SOYLU: KÖYLÜNÜN SORUNLARINI İLK AĞIZDAN DİNLEMEK İSTEDİK
Bu içerik 1329 kez okundu.

 

   Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, İlçeye bağlı Sofular köyünde Şehit aileleri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

   Kaymakam Soylu, İlçeye bağlı Sofular Köyüne ziyarette bulunarak vatandaşların sorun ve sıkıntılarını yerinde dinledi.  Burada köyde devam eden ve tamamlanan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bularak bu vesilesiyle hem köyün hem vatandaşların sorun ve sıkıntılarını yerinde tespit etti. Köy sakinlerinin sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Soylu iletilen sorunların çözümü noktasında ilgili kurum amirlerine gerekli talimatları verdi. Soylu burada yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi “Köy sakinlerimizi, köylerinde ziyaret ederek sorunlarını ve isteklerini ilk ağızdan dinlemek istedik. İletilen talepleri değerlendirmeye alıyoruz. Acil çözüm gerektirenleri tespit edip, çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Hedefimiz, ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek ve en iyi koşullarda hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bizim gayretlerimiz vatandaşlarımızın huzuru, refahı, mutluluğu ve aynı zamanda devletimizin onlara uzanan elleri olduğumuzu göstermek, onların her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini sağlamaktır” dedi.

   Soylu daha sonra sırasıyla 16 Mayıs 2001 yılında askeri uçağın düşmesi sonucunda Diyarbakır Akçadağ kırsalında şehit düşen Hava Füze Onbaşı Mehmet Ali Karabudak ve 31 Mart 2008 yılında Şırnak Bestler Deresi kırsalında terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucu şehit olan Piyade Yüzbaşı Hasan Hatıl’ın Sofular köyünde bulunan ailelerine ziyaret gerçekleştirdi. Şehitlerin aileleri ile görüşerek talep ve sorunlarını dinledi. Soylu  şehit aileleri ziyaretlerinin ardından şehitlerin Sofular köyünde bulunan kabirlerine ziyaret gerçekleştirerek dua etti. Soylu burada da bir açıklama yaparak “Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını, olmaya da devam edeceklerini ifade eden Soylu, “Şehitlerimizin, aileleri bizlere emanet. Onlar bizim en kıymetlilerimiz. Onlarla gönül bağımızı güçlendirmeye, her türlü taleplerini karşılamaya devam edeceğiz. Beni bir evlatları olarak görmelerini arzu ettiğim şehitlerimizin anneleri ve babaları ile yakınlarına kapılarımız sonuna kadar açık olacak, şehitlerimizin yakınlarının her zaman emrindeyim.” dedi.

   Kaymakamımıza ziyaretleri sırasında İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Koparan ve İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık’ ta eşlik ettiler.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ