Advert
Advert
Advert

ZONGULDAK’A 6 MİLYON 900 BİN TL HİBE

Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin asil listeleri açıklandı. Açıklanan asil listeleri 6 Temmuz'a kadar askıda kalacak

 ZONGULDAK’A 6 MİLYON 900 BİN TL HİBE
Bu içerik 1712 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca bu yıl Türkiye genelinde 16 bin 733 genç çiftçiye 503 milyon lira hibe destek verilecek. Hibe almaya hak kazanan genç çiftçilerin asil listeleri açıklandı. Açıklanan asil listeleri 6 Temmuz'a kadar askıda kalacak. Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı bu yıl da devam ediyor. Bu yılki Genç Çiftçi Proje başvuruları 2-30 Nisan'da il ve ilçe müdürlükleri tarafından alındı. İllerde vali veya vali yardımcısı başkanlığında kurulan "il proje değerlendirme komisyonları" tarafından değerlendirilen başvurular sonuçlandırıldı.

  Genç Çiftçi Projesi kapsamında Zonguldak ili ve ilçelerinde başvuran çiftçi adaylarından başvuruları  değerlendirilen ve hibe almaya hak kazanan 230 çiftçiye kişi başı 30bin TL hibe verilecek. Proje kapsamında başvuru yapan çiftçiler arasında projeleri değerlendirilen çiftçinin 27’si arıcılık, 3’ü mantarcılık, 3’ü kanatlı hayvan, 11’i örtü altı tesisi, 128’i büyükbaş, 58’i küçükbaş projelerinde hibe almaya hak kazandılar. Zonguldak ili ve ilçelerinde 230 çiftçiye toplamda 6 milyon 900 bin TL hibe yapılmış olacak. Proje uygulamaya hak kazanan genç çiftçiler, 9-13 Temmuz'da sözleşmelerini imzalayacak. İş yapımı için ise 13 Temmuz'dan itibaren mahallinde uygulama başlayacak. Projeler, uygulamanın her aşamasında bakanlığın ilgili birimleri tarafından takip ve kontrol edilecek.

  Hibe almaya hak kazanan Zonguldaklı genç çiftçiler asil listelerini https://zonguldak.tarim.gov.tr/ adresinde bulunan duyurular kısmandan görebilirler.

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...