Advert
Advert
Advert

DEVREK TSO’DAN ÖZİL AÇIKLAMASI

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Tarafından hemşehrimiz Mesut Özil’in Almanya Milli Takımından ayrılma kararı ve daha öncesinde maruz kaldığı ırkçı saldırılar için basın açıklaması yapıldı.

DEVREK TSO’DAN ÖZİL AÇIKLAMASI
Bu içerik 1539 kez okundu.

 

  Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Tarafından hemşehrimiz Mesut Özil’in Almanya Milli Takımından ayrılma kararı ve daha öncesinde maruz kaldığı ırkçı saldırılar için basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklaması şu şekilde:

  “Uzun sayılabilecek bir zamandır ülkemize çeşitli faktörlerden dolayı ezeli düşmanlık yapan çevrelerce körüklenen ve hepimiz derinden üzen vatan çocuğumuz, hemşehrimiz, evladımız, dünyaca ünlü yetenekli futbolcu çok değerli Mesut Özil kardeşimizin Türkiye’mizin Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere'de buluşarak fotoğraf çektirmesi polemiği yaşanmaktadır. Tasvip etmediğimiz, hoş sayılmayacak ve işi Türk düşmanlığına vardıracak söylemlerin de ortaya çıkması spor otoritelerinin kabul ettiği ve Avrupa’nın en yüksek transfer ücretleriyle oyun gücü ve yeteneği defalarca onaylanan sevgili kardeşimiz ve ailesi için de çok zor bir süreç gelişmiş hepimizi derinden yaralamıştır. Nihayet şer mihraklarının istediği oldu ve çok değerli hemşehrimiz Alman Milli takımında oynamayacağını duyurdu. Bu hem kendi kariyeri hem de spor dünyasının moral ve motivasyonu için zor bir durum.

  Ancak unutulmaması gereken çok önemli birkaç konuyu da dile getirmeliyiz. Geçmişinde hem savaşlarında, hem savaş sonrası yaralarının sarılmasında ve ekonomik kalkınmasında sadece Türklerden itibar ve yardım gören 1960’lı yıllardan beridir bizim kardeşlerimizin işgücü ile dünyanın en büyük sanayilerinden biri olan Almanya ve Almanlardır. Yine ne acıdır ki kendi topraklarında sair uluslara insanlık dışı uygulamaları yapan bir sicilin sahibi de Almanya ve Almanlardır. Bugün aynı barbar, acımasız ve ayrımcı zihniyetleri hortlatıp Mesut’umuza ve Ülkemize saldıranlar önce geçmişleriyle hesaplaşıp kişiler üzerinden değil yetenekler ve fayda üzerinden hadiselere bakmak zorundadırlar.

  Bu hususta Odamızın da içinde olduğu pekçok konsorsiyum ve paydaş oluşumumuzun olduğu Almanya Devleti ve kamuoyundan doğru bir tutum ve davranış beklemekteyiz.  Sağduyu sahibi bir blokun doğru yaklaşımını tenzih ederek, Ülkemize ve Mesut’umuza karşı bir linç eylemi içinde olan Almanları şiddetle kınıyoruz.

  DEVREK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...