Advert
Advert

DEVREK’TE 324 AİLE EV SAHİBİ OLDU

DEVREK’TE 324 AİLE EV SAHİBİ OLDU
Bu içerik 775 kez okundu.

 

-Yasemin Altun-

    Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  (TOKİ) tarafından Devrek’in Çaydeğirmeni Beldesi’nde yapımı tamamlanan TOKİ binalarında hak sahipleri kura ile evlerine kavuştu.

    Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Devrek’in Çaydeğirmeni Beldesi’nde hayata geçirilen TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Evleri projesinde kuralar çekildi.

    Toplam 427 adet konuttan meydana gelen TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutları projesinde hak sahipliği belirleme kura çekilişi Çaydeğirmeni Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da yapıldı.

    İhalesi 7 Haziran 2017 tarihinde yapılan TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutları projesinde 2+1 tipinde daireler yer alıyor. Projede bulunan konut blokları ise zemin kat + 3 normal katlı olarak inşa ediliyor.

    TOKİ Zonguldak Devrek Çaydeğirmeni Konutları projesinde 427 adet dairenin dışında ayrıca 1 adet 5 dükkanlı ticaret merkezi de yer alıyor.

    Yapımı gerçekleştirilen 427 konut için 324 kişi kat maliki olarak belirlendi. Çekilen kura da ismi okunan vatandaşlar büyük bir sevinç yaşadı.

    Konu ile ilgili açıklama yapan Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, “ Çaydeğirmeni modernize bir şekilde büyümeye devam ediyor. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda 4 adet TOKİ Projesini beldemize kazandırmanın mutluluğu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluklarına şahit olurken gelen yatırımların ne kadar doğru olduğunu görmekteyiz. Emeklilerimiz için yapılan bu projede hak sahibi olan vatandaşlarımızın, evlerinde güle güle oturmalarını Rabbimden niyaz ediyorum”dedi.

Kurada ismi açıklanan vatandaşlardan, Necmi Tığ ise, "Çok sevinçliyim ve mutluyum. Allah herkese nasip etsin" dedi.

    Çaydeğirmeni Belediyesi Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen kura çekimine katılım yoğun oldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI