Advert
Advert
Advert

DEVREKLİ ÇİFTÇİYE 1 MİLYON 560 BİN TL HİBE

Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüsnü Yazıcı, Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde Devrek’te 52 genç çiftçiye kişi başı 30 Bin TL hibe verileceği bildirildi.

DEVREKLİ ÇİFTÇİYE 1 MİLYON 560 BİN TL HİBE
Bu içerik 438 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca bu yıl Türkiye genelinde 16 bin 733 genç çiftçiye, 503 Milyon Lira hibe destek verilecek.

  503 Milyon Lira’lık hibe desteğinin1 Milyon 560 Bin TL’lik kısmı 52 Devrekli çiftçiye dağıtılacak. Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürü Hüsnü Yazıcı, Genç Çiftçi Projesi çerçevesinde Devrek’te 52 genç çiftçiye kişi başı 30 Bin TL hibe verileceği bildirildi.

  Devrek’te Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Bakanlığımız tarafından uygulanan Genç Çiftçi Projeleri'nin desteklenmesi programının ilçemizde sonuçları belli oldu. Bakanlık tarafından ilçemizde proje için ayrılan 1 milyon 560 bin TL bütçe ile 52 adet proje program kapsamında 25 adet Büyükbaş Hayvancılık Projesi, 3 adet Arıcılık Projesi, 18 Koyunculuk,1 Mantarcılık ve 5 Seracılık olmak üzere toplam 52 Proje desteklenecektir. Genç Çiftçi desteklemeleri kapsamınca uygulanacak projeler ile İlçemizde kırsal kalkınmanın gelişmesine büyük katkılar sunulacağına inanarak, faydalanacak çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...