Advert
Advert
Advert

DEVREK SABAHAT CEMİL ULUPINAR FEN LİSESİ’NDEN 300 BİN TL’ LİK PROJE

BAKKA tarafından desteklenmesine karar verilen projeler içinde en yüksek bütçelerden birisiyle desteklenecek olan Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nin hazırlamış olduğu ve 300 bin TL değerindeki Simülatör, Robot Eğitimi ve Robotik Kodlama Laboratu

DEVREK SABAHAT CEMİL ULUPINAR FEN LİSESİ’NDEN 300 BİN TL’ LİK PROJE
Bu içerik 1355 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2018 Yılı Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında destek almaya hak kazanan projeleri ilan etti.

 BAKKA tarafından desteklenmesine karar verilen projeler içinde en yüksek bütçelerden birisiyle desteklenecek olan Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nin hazırlamış olduğu ve 300 bin TL değerindeki Simülatör, Robot Eğitimi ve Robotik Kodlama Laboratuvarı da bulunuyor.

 Hazırlamış oldukları projenin BAKKA tarafından onaylanmasından büyük mutluluk duyduklarını dile getiren okul müdürü Turgay Kırgil yaptığı açıklamada; “ Fen Lisesi öğrencileri ve ilçede bulunan diğer okullarda eğitim gören öğrencilerin faydalanabileceği bir sınıf olacak. Öğrencilerin hızla gelişen teknoloji ve endüstri 4.0 çağını yakalayabilmeleri çok önemli, bu kapsamda okulumuzda değeri 300 bin TL’ yi bulacak bir Robotik Kodlama Merkezi yapılacaktır. Çocukların doğar doğmaz teknoloji ile tanışması ve cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi teknolojik cihazları erken yaşlarda kullanmaya başlamalarından yola çıkarak hazırladığımız proje, onları bu alışkanlıklarını olumlu yönde kullanmaya sevk etmeyi amaçlıyor. Bilgisayarın, çocuklar için ödev yapmak, oyun oynamak ve sosyal medya ortamına katılmanın ötesinde, üretim aracı haline getirilmeyi hedefliyor.

 Öğrenciler açılacak olan bu sınıfta kodlama eğitimi alacak. Öğrenciler basitleştirilmiş kodlama yöntemleriyle eğlenerek kodlamayı, algoritmik düşünmeyi, problem çözmeyi öğrenecekler. Bilgisayarda kodlama dilini öğrenmeye başlayan öğrenciler, ilerleyen günlerde robot programlamayı da öğrenecek. Robotik kodlamayı erken yaşlarda öğrenen çocuklarımız, ileriki yaşlarında bilgisayarı ve bilgisayarlı makineleri istedikleri işleri yaptırabilecekleri gibi bu cihazlara da yeni özellikler ve görevler ekleyebilecekler. Geleceğin iş dünyasına da katkı sunmak için genç yaşta çalışmalara başlayacaklar. Üstelik genç yaşta programlama öğrendikleri için sektörü yönlendirmeyi de başarabilecekler.

Ağustos ayı başında proje toplantıları gerçekleştirilecek. Toplantılar sonrasında yetiştirebilirsek projemizi yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin kullanımına sunacağız. Okulumuza ve ilçemize hayırlı olsun.”dedi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...