Advert
Advert

AKKAYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET

tarihçi yazar Akkaya, gazetemizin 25.kuruluş yıl dönümünü kutladı.

AKKAYA’DAN GAZETEMİZE ZİYARET
Bu içerik 1524 kez okundu.

 

      Tarihçi-Yazar, hemşerimiz Ahmet Yaşar Akkaya gazetemizi ziyaret ederek 25.yayın yılımızı kutladı. İstanbul’da yaşayan Akkaya, bayram tatili nedeniyle geldiği Devrek’te eş dost ziyaretlerinde bulundu. Bu amaçla gazetemizi de ziyaret eden Akkaya, gazetemizin 25.yayın yılını kutlayarak, “Yöremizin gözü, kulağı, Devrek’in dünyaya açılan penceresi olan Bölge Haber gazetesi doğru haber ve analizlerle, cesur bir tavırla halkımızı bilgilendiriyor. Gazetenin 25.yayın yılını kutluyor, çalışanlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.

      Gazetemiz imtiyaz sahibi İbrahim Tığ da Akkaya’ya ziyaretleri nedeniyle teşekkür etti. Tığ ve Akkaya da Devrek ve ülke gelişimine ilişkin görüş alışverişinde de bulundu.

Ahmet Yaşar Akkaya Kimdir?

      1 Kasım 1975’te Devrek’te doğdu. İlk ve orta öğretimi Devrek’te tamamladı.

      1999 yılında Ondakuz Mayıs Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2010 yılında Marmara Üniversitesi  Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalında Master eğitimini yüksek derece ile bitirdi.  Master çalışmasında ,” DP’nin Azınlık Politikası  1950-1960” isimli tezini başarı ile savundu.

      Türkiye Cumhuriyeti  döneminde Menderes,azınlıklar ve darbeler üzerine yaptğı çalışmalarla bilinmektedir. Birçok ulusal kanal, gazete ve  dergilerde yakın tarih üzerine röportaj ve yazıları yayınlanmıştır. En son TRT-1’de  Reis-i Cumhur “ Celal Bayar” isimli belgesel çalışmasında yer almıştır.

     Yazarın  Menderes Ve Azınlıklar, Türk Demokrasisine İnen Balyoz 12 Mart Muhtırası, Türkiye'de Darbeler  ve Azınlıklar adlı yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. Kışkırtan Tapeler  isimli kitabı yakın tarih üzerine dördüncü kitabıdır. Şu sıralarda yeni kitap çalışmasına devam etmektedir.

     Yazarın aylık  Elalem Life Magazin Dergisi’nde yazıları yayınlanmaktadır. Ayrıca ADFED Adnan Menderes Federasyonu Danışmanı ve Onur Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

     Yazar, 2005 yılında Yeliz Akkaya ile evlendi. Neslişah adında bir kızları vardır.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI