Advert
Advert

KOCAMAN: BÖLGE HABER HALKIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİDİR

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, gazetemizi ziyaret ederek 25.yayın yılımızı kutladı.

KOCAMAN: BÖLGE HABER HALKIMIZIN GÖZÜ, KULAĞI VE SESİDİR
Bu içerik 2290 kez okundu.

   

    -Şaban BULUT-

    Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, gazetemizi ziyaret ederek 25.yayın yılımızı kutladı.

    Gazetemiz imtiyaz sahibi İbrahim Tığ’ı büromuzda ziyaret eden Başsavcı Kocaman, Bölge Haber’in kuruluşundan, gelişimine ve bugünlere kadar her alanını bildiğini, belirterek, “Bir taşra kasabasında bur gazetenin 25.yaşına girmesi azımsanacak bir şey değildir. Takdir edilecek bir durumdur, özverili başarılı çalışmaları nedeniyle başta İbrahim Tığ ve ekibini yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum”diye konuştu.

     “Çeyrek asra varan yayın hayatıyla Bölge Haber Gazetesi toplumumuzun, halkımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur.” diyen Başsavcı Yüksel Kocaman konuşmasını;  “Demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp; aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütleridir. Siz değerli basın mensupları ise oldukça önemli olan toplumun bilgi edinme hakkını yerine getirirken kamu görevi yapan önemli toplumsal aktörlersiniz. Günümüzde ülkelerin gelişmişliği ve toplumların kalkınması ile basın özgürlüğü arasında paralellik olduğu dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu nedenle kamuoyunda "dördüncü kuvvet" olarak ta algılanan basının; habercilik yaparken ilkeli, dürüst ve tarafsız olması oldukça önem arz etmektedir. Hızla büyüyen ve gelişen ilimiz, ilçemizin gerek ekonomik, gerekse sosyal olarak geldiği noktada sivil toplum örgütlerinin yanı sıra basın kuruluşlarının katkısı azımsanmayacak derecede büyüktür.” şeklinde sürdürdü.

      “Bölge Haber’in, Devrek ve Zonguldak basınının gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına denetim görevini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi en büyük dileğimizdir”diyen Başsavcı Kocaman sözlerini şöyle tamamladı; “Bu çerçevede; Devrek, Zonguldak ve bölgemizin sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda gelişimde önemli katalizör görevi gören kuruluşlardan birisi olan gazetenizin 25.yayın yılına girmesi bizleri gururlandırmaktadır. Neredeyse çeyrek asra varan yayın hayatıyla Bölge Haber Gazetesi toplumumuzun, halkımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur. Bu vesileyle gazetemizin 25. Kuruluş yıldönümünü kutlar; ilk günden bu yana yapılan doğru ve ilkeli habercilikte emeği geçen herkesi, kurucusundan yazı işleri müdürüne, muhabirinden matbaa görevlisine, dağıtıcısına ve okuyucusuna kadar tebrik eder, nice başarılı yıllar diliyorum”

      Başsavcı Kocaman’a, gazetemiz imtiyaz sahibi İbrahim Tığ ziyaretleri ve gazatemiz için güzel düşünceleri için teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI