Advert
Advert

ŞAİR ALP DEVREK’E GELDİ

1988 İstanbul doğumlu ve Midyatlı olan Emrullah Alp’in “Kekeme Kırıntı” ve “İçimden Hiçime” isimli 2 kitabı bulunuyor.

ŞAİR ALP DEVREK’E GELDİ
Bu içerik 1272 kez okundu.

 

    -Yeter KÖMEÇÇİ-

     Şair-Yazar Emrullah Alp Devrek’e geldi. Gazetemiz imtiyaz sahibi İbrahim Tığ’ın konuğu olarak Devrek’e gelen şair Emrullah Alp, Devrek’e ilk kez geldiğini belirterek, insanlarının sıcak ve kültürel tarihini korumasının sevindirici olduğunu, söyledi.

    1988 İstanbul doğumlu ve Midyatlı olan Emrullah Alp’in “Kekeme Kırıntı” ve “İçimden Hiçime” isimli 2 kitabı bulunuyor. Halen İstanbul’da yaşayan Alp özel bir şirkette çalışıyor.

     Alp, Devrek’le ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “Devrekli şair ve yazarlar Rüştü Onur, Müfide Güzin Anadol’un memleketinde olmaktan son derece mutluyum. Devreklilerin bu iki insanına sahip çıkması büyük bir vefa örneğidir. Bu arada beni buraya davet eden değerli büyüğüm, gazeteci, şair ve yazar İbrahim Tığ’a da teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bölgenin gözü kulağı olan Bölge Haber gazetesinin de 25.yayın yılını kutluyor, çalışanlarına başarılar diliyorum”

    Gazetemiz sahibi İbrahim Tığ da ziyaretleri için şair Emrullah Alp’e teşekkür ederek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI