Advert
Advert

SOYLU: HEDEFİMİZ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK

Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, “Vatandaşlarla Buluşma Kapsamı”nda Özyurt Köyüne ziyarette bulundu.

SOYLU: HEDEFİMİZ TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KOŞULLARINI İYİLEŞTİRMEK
Bu içerik 945 kez okundu.

 

  Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, “Vatandaşlarla Buluşma Kapsamı”nda Özyurt Köyüne  ziyarette bulundu.

 Kaymakam Vekili Soylu Özyurt köyüne gerçekleştirdiği ziyarette kurum müdürleri ve vatandaşların katılımı ile köyün güvenlik hususları ve genel sorunları hakkında halk toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda köyde bulunan vatandaşların dile getirdiği sorun ve problemler görüşülerek köyün alt yapı ve üst yapı eksikliklerinin giderilmesi için iletilen talep ve sorunların çözümü noktasında ilgili kurum amirlerine gerekli talimatların verileceği bilgisini aktardı.

 Toplantıların ardından vatandaşlarla kısa bir sohbet gerçekleştiren Soylu burada yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. "Köy sakinlerimizi, köylerinde ziyaret ederek sorunlarını ve isteklerini bizzat kendilerinden dinlemek istedik. İletilen talepleri değerlendirmeye alıyoruz. Acil çözüm gerektirenleri tespit edip, çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Hedefimiz, ilçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek ve en iyi koşullarda hayatlarını sürdürmelerini sağlamaktır. Bizim gayretlerimiz vatandaşlarımızın huzuru, refahı, mutluluğu ve aynı zamanda devletimizin onlara uzanan elleri olduğumuzu göstermek, onların her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini sağlamaktır" dedi.

 Ayrıca Özyurt köyünde İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından tamamlanan ve devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Soylu konu ile ilgili olarak köy muhtarından gerekli bilgileri aldı. Ayrıca mevcut durumda yapımı devam eden Yamaklar mahallesinde bulunan camii lojmanı ile Özyurt Köyü ve Aksu köyünü bir birine bağlayan stabilize yolda da bir takım incelemelerde bulundu.

 Soylu daha sonra geçtiğimiz günlerde İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından  engelli vatandaşımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi bakımından temin edilen prefabrik evde engelli Satılmış Topal ile yatağa bağımlı durumda yaşayan Hanife Topal adlı vatandaşları da ziyaret ederek talep ve sorunları ile ilgili bilgi aldı. Son olarak Adana İli Ceyhan İlçesinde vatani görevini yaptığı sırada geçirmiş olduğu talihsiz bir kaza sonucu yaralanan Satılmış Budak’ı aynı Özyurt Köyü Küçükler mahallesindeki evinde ziyaret ederek ettikten sonra köyden ayrıldı.

 Kaymakam Vekili Soylu’ya ziyaretleri esnasında İlçe Özel İdare Müdürü İlyas Açık, İlçe Jandarma Komutanı V. Jandarma Kıdemli Başçavuş Bünyen Ahmet Özcan, Eğerci Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Çevik, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yasin Bozdemir ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüsnü Yazıcı’da eşlik etti.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI