Advert
Advert

SAYIN BAŞKAN İSTİFA ET!

Belediye, 5 kat üzerinden ihaleye çıktı, 8 kat ruhsat izni verdi.

SAYIN BAŞKAN İSTİFA ET!
Bu içerik 8183 kez okundu.

 

    -İbrahim Tığ-

     Devrek’te ilk kez yasal olmayan şekilde 8 katlı bina yapılmasına ruhsat izni veren Devrek Belediye Başkanını istifaya çağırıyoruz.

     Devrek, Ankara asfaltı üzeri Eski İtfaiye Alanında Karagülmez İnşaat’a ait inşaata Devrek Belediyesi 8 kat yapma izni verdi. Oysa Devrek imar planına göre 5 kat izni verilmesi gerekiyordu. Yani bir anlamda 5 kat diye arsayı satacaksın sonra da 8 kat izni vereceksin. Bu devletin zarar edildiğinin kanıtıdır. Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, belediyeyi zarara uğratmıştır.

     Devrek Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü sözkonusu binanın kat kodunu Ankara asfaltı üzerinden alması gerekirken Kayalık Sokaktan alması da bir usülsüzlüğü daha ortaya koyuyor. Kottan 1 kat alınması neyse ama 2 kat alınması ise insanları düşündürüyor!.

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’ye soruyoruz:

    -Bu müteahitle başkan olarak ne tür bir ilişki içersindesiniz?, bu duruma neden göz yumdunuz?

    -Bu alana binanın 5 kat yapılması gerekirken 8 kat yapılmasına neden ruhsat verdiniz?

    Bir sorumuzda bu alanın satış ihalesine giren müteahitlere. 5 kat üzerinden ihaleye girdiğiniz halde burasına 8 kat yapma ruhsat verildi. Neden susuyorsunuz?

     Buradan Cumhuriyet Başsavcılığını da göreve çağırıyoruz. Devrek Belediyesi ve Belediye Başkanı görevini kötüye kullanmıştır. Konuyu daha üst mercilere de taşıyacağımızı siz saygıdeğer okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Devrekli     2018-09-04 Bir araştırsanıza belediyeden kimler kaç daire hediye almış ? kimler cepleri doldurmuş ? kimler olduğunu tahmin etmek çok zor olmuyor... Devrekte belediye rant kapısına yıllar sonra döndü tekrar herkez bir yol tutturmuş gidiyor..
Recep     0000-00-00 Bence katin biri kendisine Birini baskana Birinide insaatdan düsüp ölen iscisine verecek oyle söz vermis olabilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI