Advert
Advert
Advert

DEVREK BALIK SEZONUNU AÇTI

Denizlerde av yasağı 1 Eylül itibari ile sona erdi. Yasağın sona ermesiyle birlikte Karadeniz'e açılan balıkçılar balık bolluğuyla sezonu açtılar

DEVREK BALIK SEZONUNU AÇTI
Bu içerik 2336 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Denizlerde av yasağı 1 Eylül itibari ile sona erdi. Yasağın sona ermesiyle birlikte Karadeniz'e açılan balıkçılar balık bolluğuyla sezonu açtılar. Denizlerdeki balık bolluğu Devrek balık halinde bulunan balıkçı tezgahlarında da kendini gösterdi. Balık halinde bulunan balıkçıların tezgahlarına palamut, mezgit, istavrit ve hamsi balığı gelmeye başladı.

 Karadeniz Balıkçısı Hakan Duran, sezonun güzel ve bereketli başladığına işaret ederek, sezonun ilk gününden itibaren balıkçıların yüzünün güldüğünü söyledi; Duran, " Bu yıl balık sezonu bereketli başladı. Özellikle geçen seneye göre bu yıl Karadeniz'de palamut bereketi yaşanacağa benziyor. Şimdiden geçen yıla oranla daha fazla palamut var. Palamutun bu bolluğu tezgahlardaki fiyatına da yansıyor. Geçen sene tanesini 20 TL’den sattığımız palamut bu sene tezgahta 10 TL oldu.  Tezgahlarda sadece palamut yok. Hamsi, mezgit ve istavrit balığı da var. Sezonu bereketli ve bol balıkla açtık. Umarız bu bolluk av sezonu kapanan kadar devam eder vatandaşımızda balığa olan hasretini giderir." dedi.

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...